Kolejne miasto zakazuje nocnej sprzedaży alkoholu. Prohibicja potrwa do 6 rano

Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz
Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz Anna Jarecka / Agencja Gazeta
Nowy Sącz jest kolejnym polski miastem, którego włodarze przegłosowali uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy. Prohibicja ma trwać od 22 do 6 rano.

Prawo, które pozwala samorządom wprowadzać zakazy sprzedaży alkoholu na swoim terenie weszło w życie bez dużego rozgłosu, przykryte przez informację o wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Mimo to, na skorzystanie z takiej możliwości decyduje się coraz więcej lokalnych polityków.

Najnowszym z nich jest Nowy Sącz – informuje PAP. Zakaz obejmuje godziny między 22 a 6 rano i nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Coraz więcej miast wprowadza częściową prohibicję
Wcześniej zakaz wprowadził m.in. Tarnów, Mielno, warszawska dzielnica Targówek, czy Bytom. Te ostatnie miasto zmagało się zresztą z dużymi problemami w związku z bardzo dużym zagęszczeniem punktów sprzedających napoje wyskokowe. Teraz na terenie miasta ma obowiązywać limit 900 zezwoleń przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 1200 – sprzedających alkohol na wynos.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.