Kolejne miasto zakazuje nocnej sprzedaży alkoholu. Prohibicja potrwa do 6 rano

Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz
Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz Anna Jarecka / Agencja Gazeta
Nowy Sącz jest kolejnym polski miastem, którego włodarze przegłosowali uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy. Prohibicja ma trwać od 22 do 6 rano.


Prawo, które pozwala samorządom wprowadzać zakazy sprzedaży alkoholu na swoim terenie weszło w życie bez dużego rozgłosu, przykryte przez informację o wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Mimo to, na skorzystanie z takiej możliwości decyduje się coraz więcej lokalnych polityków.

Najnowszym z nich jest Nowy Sącz – informuje PAP. Zakaz obejmuje godziny między 22 a 6 rano i nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Coraz więcej miast wprowadza częściową prohibicję
Wcześniej zakaz wprowadził m.in. Tarnów, Mielno, warszawska dzielnica Targówek, czy Bytom. Te ostatnie miasto zmagało się zresztą z dużymi problemami w związku z bardzo dużym zagęszczeniem punktów sprzedających napoje wyskokowe. Teraz na terenie miasta ma obowiązywać limit 900 zezwoleń przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 1200 – sprzedających alkohol na wynos.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.