Kolejne miasto zakazuje nocnej sprzedaży alkoholu. Prohibicja potrwa do 6 rano

Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz
Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz Anna Jarecka / Agencja Gazeta
Nowy Sącz jest kolejnym polski miastem, którego włodarze przegłosowali uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy. Prohibicja ma trwać od 22 do 6 rano.

Prawo, które pozwala samorządom wprowadzać zakazy sprzedaży alkoholu na swoim terenie weszło w życie bez dużego rozgłosu, przykryte przez informację o wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Mimo to, na skorzystanie z takiej możliwości decyduje się coraz więcej lokalnych polityków.

Najnowszym z nich jest Nowy Sącz – informuje PAP. Zakaz obejmuje godziny między 22 a 6 rano i nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Coraz więcej miast wprowadza częściową prohibicję
Wcześniej zakaz wprowadził m.in. Tarnów, Mielno, warszawska dzielnica Targówek, czy Bytom. Te ostatnie miasto zmagało się zresztą z dużymi problemami w związku z bardzo dużym zagęszczeniem punktów sprzedających napoje wyskokowe. Teraz na terenie miasta ma obowiązywać limit 900 zezwoleń przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 1200 – sprzedających alkohol na wynos.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.