Kolejne miasto zakazuje nocnej sprzedaży alkoholu. Prohibicja potrwa do 6 rano

Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz
Które miasta wprowadziły zakaz sprzedawania alkoholu w nocy? Najnowszym z nich jest Nowy Sącz Anna Jarecka / Agencja Gazeta
Nowy Sącz jest kolejnym polski miastem, którego włodarze przegłosowali uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy. Prohibicja ma trwać od 22 do 6 rano.

Prawo, które pozwala samorządom wprowadzać zakazy sprzedaży alkoholu na swoim terenie weszło w życie bez dużego rozgłosu, przykryte przez informację o wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Mimo to, na skorzystanie z takiej możliwości decyduje się coraz więcej lokalnych polityków.

Najnowszym z nich jest Nowy Sącz – informuje PAP. Zakaz obejmuje godziny między 22 a 6 rano i nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Coraz więcej miast wprowadza częściową prohibicję
Wcześniej zakaz wprowadził m.in. Tarnów, Mielno, warszawska dzielnica Targówek, czy Bytom. Te ostatnie miasto zmagało się zresztą z dużymi problemami w związku z bardzo dużym zagęszczeniem punktów sprzedających napoje wyskokowe. Teraz na terenie miasta ma obowiązywać limit 900 zezwoleń przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i 1200 – sprzedających alkohol na wynos.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.