Firma wystawiła Warszawie rachunek na ponad 2 miliony złotych. Za bezczynność

Władze Warszawy dostały pismo z wezwaniem do zapłaty 2 milionów złotych. Sprawa ma związek z Teatrem WARSawy
Władze Warszawy dostały pismo z wezwaniem do zapłaty 2 milionów złotych. Sprawa ma związek z Teatrem WARSawy 123rf.com
Stołeczny ratusz otrzymał wczoraj pismo z żądaniem zapłaty 2,1 mln zł. Rachunek wystawiła spółka zarządzająca budynkiem, w którym znajduje się dotowany przez miasto Teatr WARSawy. Jak wyjaśnia w piśmie, firma z winy miasta od lat generuje duże koszty, informuje portal dziennik.pl.

Firma Serenus od 2013 r. zarządza nieruchomością przy ul. Rynek Nowego Miasta 7, w której mieści się teatr. Uzgodniła z miastem, że nie zbuduje w budynku apartamentów, by nie przeszkadzać w działalności teatru. Dodatkowo czynsz, który pobiera jest nierynkowy, preferencyjny w wysokości 5,15 zł od metra (dla porównania - w budynku obok czynsz wynosi 17,44 zł).

Co więcej, kilka lat temu spółka i władze miasta wspólnie ustaliły, że wymienią się nieruchomościami. Miasto dostanie budynek, w którym ulokowany jest teatr, a Serenus otrzymałby nieruchomość w pasażu Simonsa na rogu ul. Długiej i Bohaterów Getta. Firma dopłaciłaby do transakcji, bo działka należąca do miasta jest warta więcej.

Bezczynność w Warszawie
Tymczasem, jak twierdzi Serenus, miasto jest w sprawie bezczynne i nie zrobiło nic, by z obietnic się wywiązać. W tym czasie przedsiębiorstwo poniosło nakłady w wysokości ponad 2,1 mln zł - z tytułu podatku od nieruchomości, podatku od użytkowania wieczystego i utraconych dochodów wynikających z nierynkowego czynszu.


Portal dotarł do informatorów z urzędu miasta, którzy nieoficjalnie przyznają, że transakcja odbiła się od wewnętrznych rozgrywek politycznych wewnątrz ratusza. Za wymianą nieruchomości rzekomo stał wiceprezydent Jarosław Jóźwiak, lecz pomysł torpedował wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Ostatni w rozmowie z portalem zaprzecza, by był kiedykolwiek przeciwny transakcji.

Wybory na prezydenta Warszawy
Aktualnie trwa walka o fotel prezydenta Warszawy. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, aby wpłynąć na wyborców Patryk Jaki stosuje boty do lajkowania jego postów na Facebooku i Twitterze oraz nieuczciwy marketing telefoniczny zwany push-pollem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.