Takiej okazji nie było od prawie ćwierćwiecza. Można wynająć kram w krakowskich Sukiennicach

Krakowskie Sukiennice mają kram do wynajęcia. Miejscówka przyciąga masy turystów.
Krakowskie Sukiennice mają kram do wynajęcia. Miejscówka przyciąga masy turystów. fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy od 24 lat jeden z kramów w krakowskich Sukiennicach będzie można wynająć. Zarząd Budynków Komunalnych właśnie ogłosił przetarg.

Choć lokalizacja jest szalenie atrakcyjna turystycznie, prowadzenie kramu to ciężka praca. Przede wszystkim to otwarta przestrzeń, gdzie sprzedawcy narażeni są na warunki atmosferyczne. Kłopotem może być brak zaplecza i magazynu, a także ogromna rywalizacja ze strony innych kupców - informuje bankier.pl.

Wynajem kramu w Sukiennicach
W lokalu będzie można handlować pamiątkami, upominkami, prezentami i sztuką użytkową wykonaną z surowców naturalnych. W kramie nie można będzie sprzedawać artykułów z zagranicy mającymi znamiona pamiątki niepolskiej, wyrobów nierękodzielniczych ani jedzenia i alkoholu.

Do wynajęcia jest kram nr 26 o łącznej powierzchni ponad 10,5 metrów kwadratowych. Minimalna cena wywoławcza to 66,60 zł netto za metr kwadratowy. Aukcja odbędzie się w piątek 28 września.

Kupiec, który wygra w przetargu, na brak turystów na pewno narzekać nie będzie. Krakowiacy turystów mają wręcz za dużo i wymyślili akcję, która polegać będzie na rozdawaniu restauratorom naklejek z napisami w języku angielskim: "Keep Calm and Let Residents Sleep” (Zachowaj spokój i pozwól mieszkańcom spać) i "Noise Annoys" (Hałas irytuje).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.