Takiej okazji nie było od prawie ćwierćwiecza. Można wynająć kram w krakowskich Sukiennicach

Krakowskie Sukiennice mają kram do wynajęcia. Miejscówka przyciąga masy turystów.
Krakowskie Sukiennice mają kram do wynajęcia. Miejscówka przyciąga masy turystów. fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy od 24 lat jeden z kramów w krakowskich Sukiennicach będzie można wynająć. Zarząd Budynków Komunalnych właśnie ogłosił przetarg.

Choć lokalizacja jest szalenie atrakcyjna turystycznie, prowadzenie kramu to ciężka praca. Przede wszystkim to otwarta przestrzeń, gdzie sprzedawcy narażeni są na warunki atmosferyczne. Kłopotem może być brak zaplecza i magazynu, a także ogromna rywalizacja ze strony innych kupców - informuje bankier.pl.

Wynajem kramu w Sukiennicach
W lokalu będzie można handlować pamiątkami, upominkami, prezentami i sztuką użytkową wykonaną z surowców naturalnych. W kramie nie można będzie sprzedawać artykułów z zagranicy mającymi znamiona pamiątki niepolskiej, wyrobów nierękodzielniczych ani jedzenia i alkoholu.

Do wynajęcia jest kram nr 26 o łącznej powierzchni ponad 10,5 metrów kwadratowych. Minimalna cena wywoławcza to 66,60 zł netto za metr kwadratowy. Aukcja odbędzie się w piątek 28 września.

Kupiec, który wygra w przetargu, na brak turystów na pewno narzekać nie będzie. Krakowiacy turystów mają wręcz za dużo i wymyślili akcję, która polegać będzie na rozdawaniu restauratorom naklejek z napisami w języku angielskim: "Keep Calm and Let Residents Sleep” (Zachowaj spokój i pozwól mieszkańcom spać) i "Noise Annoys" (Hałas irytuje).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.