Takiej okazji nie było od prawie ćwierćwiecza. Można wynająć kram w krakowskich Sukiennicach

Krakowskie Sukiennice mają kram do wynajęcia. Miejscówka przyciąga masy turystów.
Krakowskie Sukiennice mają kram do wynajęcia. Miejscówka przyciąga masy turystów. fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy od 24 lat jeden z kramów w krakowskich Sukiennicach będzie można wynająć. Zarząd Budynków Komunalnych właśnie ogłosił przetarg.

Choć lokalizacja jest szalenie atrakcyjna turystycznie, prowadzenie kramu to ciężka praca. Przede wszystkim to otwarta przestrzeń, gdzie sprzedawcy narażeni są na warunki atmosferyczne. Kłopotem może być brak zaplecza i magazynu, a także ogromna rywalizacja ze strony innych kupców - informuje bankier.pl.

Wynajem kramu w Sukiennicach
W lokalu będzie można handlować pamiątkami, upominkami, prezentami i sztuką użytkową wykonaną z surowców naturalnych. W kramie nie można będzie sprzedawać artykułów z zagranicy mającymi znamiona pamiątki niepolskiej, wyrobów nierękodzielniczych ani jedzenia i alkoholu.

Do wynajęcia jest kram nr 26 o łącznej powierzchni ponad 10,5 metrów kwadratowych. Minimalna cena wywoławcza to 66,60 zł netto za metr kwadratowy. Aukcja odbędzie się w piątek 28 września.

Kupiec, który wygra w przetargu, na brak turystów na pewno narzekać nie będzie. Krakowiacy turystów mają wręcz za dużo i wymyślili akcję, która polegać będzie na rozdawaniu restauratorom naklejek z napisami w języku angielskim: "Keep Calm and Let Residents Sleep” (Zachowaj spokój i pozwól mieszkańcom spać) i "Noise Annoys" (Hałas irytuje).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.