Bytom to nie tylko górnicy... jedzący węgiel. Świetna kampania reklamowa miasta

Bytom to nie tylko górnicy... jedzący węgiel. To również innowacje i wspaniałe miejsce do stworzenia biznesu
Bytom to nie tylko górnicy... jedzący węgiel. To również innowacje i wspaniałe miejsce do stworzenia biznesu YouTube.com / Miasto Bytom
Jak przyciągnąć inwestorów do swojego miasta? Na przykład tworząc dynamiczny spot reklamowy, w którym po mistrzowsku podkreśli się zalety robienia biznesu właśnie w tym mieście. Takie wideo stworzył Bytom. I zrobił to świetnie.


Film zaczyna się od… górnika próbującego jeść węgiel. – To celowy zabieg, bo za pomocą tego obrazu konfrontujemy odbiorcę z pokutującymi o Bytomiu mitami i stereotypami miasta od zawsze i na zawsze związanego tylko z jedną branżą - górniczą – tłumaczy na stronie bytom.pl Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bytomiu.

Bo Bytom bardzo dynamicznie zmienia swe oblicze. Z miasta kopalni węgla kamiennego (i tak już w większości pozamykanych) przekształca się w innowacyjną aglomerację biznesową, w której warto robić interesy, jak przekonują narrator oraz bytomscy przedsiębiorcy.

Najprostsze wytłumaczenie
– Dlaczego Bytom? Bo tak – tłumaczy prosto jeden z właścicieli firmy działającej w Bytomiu, rzucając widzowi łobuzerskie spojrzenie.

Krótkie wyjaśnienie wydaje się wystarczająco przekonujące. Jednak w pełnym energii spocie zaprezentowano jeszcze inne innowacyjne bytomskie przedsiębiorstwa oraz pełne potencjału nieużytki kopalniane przekształcone m.in. w pole golfowe. Wspomniano również o licznych ulgach podatkowych i pomocy dla inwestorów ze strony władz miasta.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.