Ulubieni pracodawcy młodych Polaków. Te firmy oferują najlepsze zarobki i możliwości

Badanie Universum Talent Survey wyłoniło najlepszych pracodawców według polskich studentów.
Badanie Universum Talent Survey wyłoniło najlepszych pracodawców według polskich studentów. 123rf.com
Młodzi ludzie wśród najważniejszych czynników decydujących o wyborze pracodawcy wymieniają m.in. możliwość wysokich zarobków w przyszłości, dobre perspektywy kariery czy szkolenia i szansę rozwoju. W tegorocznym badaniu Universum Talent Survey wybrali przedsiębiorstwa, które w tych kwestiach zasługują na największe uznanie.


W ankiecie udział wzięło ponad 17,5 tys. polskich studentów z 71 uczelni wyższych, studiujących na 112 kierunkach biznesowych, inżynieryjnych, informatycznych, medycznych, nauk ścisłych, humanistycznych i prawniczych.

Młodzi ludzie w wybranych firmach najwyżej cenili przyszłe zarobki (74 proc. wskazań), dobre perspektywy kariery (67 proc.), szkolenia i możliwości rozwoju (60 proc.), bezpieczeństwo zatrudnienia (57 proc.) oraz szacunek dla pracowników (55 proc.).

Najlepsi pracodawcy według studentów
W kategorii nauk humanistycznych na podium stanęły kolejno: Google, TVN oraz Polskie Linie Lotnicze LOT. W przypadku sektora biznesowego i handlowego tu znów przodowało Google, tuż za nim uplasował się Narodowy Bank Polski i Microsoft.

Google jest najbardziej cenionym pracodawcą również w branży IT. Na drugim miejscu znalazł się Microsoft, a na trzecim Intel. Ulubieńcami studentów inżynierskich zostali Audi, Budimex oraz Google. Z kolei studenci prawa na pierwszym miejscu postawili Ministerstwo Spraw Zagraniczych. Tuż za nim wybrano Google, a następnie Deloitte.


W kategorii nauk przyrodniczych wyróżniono firmy Polpharma, Google oraz Dr Irena Eris, zaś w branży medycznej Centralny Szpital Kliniczny MSW, Ministerstwo Zdrowia oraz Grupę Lux Med.

Rekrutacja do tych przedsiębiorstw może jednak być dość konkurencyjna. Jak w takim razie dostać pracę marzeń w firmie, która nie rekrutuje? Na oryginalny pomysł wysłania CV wpadł student z SGH, o którym pisaliśmy w INNPoland.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.