Ujawniono dowody na oszustwa podatkowe Donalda Trumpa. Chodzi o setki milionów dolarów

"New York Times" twierdzi, że Donald Trump dokonywał w przeszłości przestępstw podatkowych
"New York Times" twierdzi, że Donald Trump dokonywał w przeszłości przestępstw podatkowych 123rf.com
Donald Trump często podkreśla, że swoją fortunę zbił bez niczyjej pomocy. Tymczasem dziennikarze „New York Times” donoszą, że pomoc otrzymał - ze strony imperium nieruchomościowego swojego ojca, któremu obecny prezydent USA w latach 90. miał pomagać dokonywać machinacji podatkowych.


W wyniku szeroko zakrojonego śledztwa dziennikarskiego „NYT” i na podstawie zeznań podatkowych oraz wypowiedzi byłych pracowników Freda Trumpa, ojca Donalda, dziennik twierdzi, że aktualny prezydent USA wraz ze swoją rodziną w przeszłości uchylali się od płacenia podatków.

Firma krzak i miliony darowizn
Według amerykańskiej gazety Trump junior wraz z rodzeństwem miał m.in. stworzyć fikcyjną firmę, która ukrywała wielomilionowe darowizny od ich rodziców. Dziennikarze twierdzą, że w wyniku przekrętu prezydent USA otrzymał od ojca co najmniej 413 mln dol.

Rzeczniczka Białego Domu twierdzi, że doniesienia są „mylące”, a federalny urząd podatkowy widział te transakcje i je podpisał wiele dziesięcioleci temu. Autorzy artykułu zaznaczają, że sprawa rzeczywiście miała miejsce tak dawno, że Trump jest zwolniony z odpowiedzialności karnej.


Kara dla prezydenta?
Jednak jeśli Departament Podatków i Finansów, który bada obecną aferę, odkryje nieprawidłowości podatkowe sprzed lat, prezydentowi USA wciąż grozi kara grzywny.

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się wątpliwości, czy Donald Trump rzeczywiście jest tak genialnym biznesmenem, za jakiego się podaje. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, istnieją podejrzenia, że rodzina Trumpów żyje na garnuszku u Rosjan.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.