Polska najlepsza na świecie w wydatkach socjalnych. Wyprzedziła ponad setkę innych krajów

Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu Oxfam pod kątem wydatków socjalnych
Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu Oxfam pod kątem wydatków socjalnych 123rf.com
Polska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wydatków socjalnych w rankingu dotyczącym walki z nierównościami przygotowanym przez organizację Oxfam. Nasz kraj pod tym względem wypadł najlepiej pośród 157 badanych krajów.

Jak wyjaśnia portal businessinsider.com.pl, to druga edycja „Indeksu zaangażowania w zmniejszanie nierówności”, który mierzy działania rządu w zakresie wydatków socjalnych, podatków i praw pracowniczych. Według Oxfam te trzy obszary mają realny wpływ na zmniejszanie nierówności.

Polska, oprócz pierwszego miejsca pod względem wydatków socjalnych, znalazła się również na 33 miejscu w kategorii praw pracowniczych oraz 114 miejscu pod kątem opodatkowania. To uplasowało ją wśród 157 badanych państw na 20 miejscu w ogólnym rankingu.

Dzieci lepiej, emeryci gorzej
Nasz kraj dobrze wypadł również w najnowszych danych Eurostatu dotyczących dzieci zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Jeszcze w 2016 r. takich dzieci było w Polsce 24,2 proc. W 2017 r. Polska odnotowała spadek o 6,3 proc. - do 17,9 proc. To najniższy wskaźnik w historii naszego kraju.


Niestety sytuacja nie jest równie kolorowa w przypadku polskich seniorów. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, najnowszy raport NIK wykazał, że pomocy pielęgniarki lub opiekunki środowiskowej potrzebuje aż 2 mln emerytów w Polsce. Realną pomoc otrzymuje zaledwie co setny starszy człowiek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.