Absurd polskiego NFZ. Policzyli, że na wizytę u lekarza senior czeka prawie 18 lat

W jednej z przychodni w woj. opolskim senior na wizytę u geriatry musi czekać przeszło 18 lat.
W jednej z przychodni w woj. opolskim senior na wizytę u geriatry musi czekać przeszło 18 lat. fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Chyba żaden pacjent nie łudzi się, że wizyta w przychodni w ramach NFZ odbędzie się bez odstania swojego w kolejce. Na wizytę u specjalisty nierzadko trzeba czekać kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. Na głowę bije wszystkich absolutny rekordzista, który długością oczekiwania w kolejce wręcz zagina czasoprzestrzeń.


Sprawdzenia, jak długo trzeba czekać na wizytę u specjalisty w NFZ, dokonał „Super Express”. Najdłuższe kolejki dziennik odkrył u lekarza geriatry, który leczy pacjentów w podeszłym wieku. W jednej przychodni w Kluczborku w województwie opolskim senior dostanie się do lekarza dopiero po 6460 dniach, czyli prawie… 18 latach.

Najdłuższe kolejki w NFZ
Województwo opolskie wiedzie prym w całej Polsce w długości oczekiwania do geriatry. Średnio trzeba tam czekać 2299 dni, czyli około 6 lat. W tym samym regionie, a także na Dolnym Śląsku, długie są również kolejki do endokrynologa - około 1000 dni, czyli prawie 3 lata.

Tyle samo poczekają pacjenci immunologa w województwie łódzkim. Duże kolejki są również normą u chirurga naczyniowego - 746 dni w Lubuskiem, 500-600 dni na Podlasiu, Pomorzu czy w województwie zachodniopomorskim.

Polacy leczą się prywatnie
Kolejek nie unikną również odwiedzający angiologa, gastrologa, urologa, aerologa oraz okulistę. Najlepiej w zestawieniu wypada Lubelszczyzna, Podkarpacie i województwo Świętokrzyskie, gdzie na wizytę u specjalisty czeka się zwykle o połowę krócej niż w innych regionach.


Mimo że Polacy regularnie opłacają składki, w kolejkach stać im się nie chce. Z roku na rok coraz częściej wybierają płatną opiekę zdrowotną, o czym świadczą wyniki z raportu GUS-u „Ochrona zdrowia w gospodarstwach domowych”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.