Absurd polskiego NFZ. Policzyli, że na wizytę u lekarza senior czeka prawie 18 lat

W jednej z przychodni w woj. opolskim senior na wizytę u geriatry musi czekać przeszło 18 lat.
W jednej z przychodni w woj. opolskim senior na wizytę u geriatry musi czekać przeszło 18 lat. fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Chyba żaden pacjent nie łudzi się, że wizyta w przychodni w ramach NFZ odbędzie się bez odstania swojego w kolejce. Na wizytę u specjalisty nierzadko trzeba czekać kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. Na głowę bije wszystkich absolutny rekordzista, który długością oczekiwania w kolejce wręcz zagina czasoprzestrzeń.

Sprawdzenia, jak długo trzeba czekać na wizytę u specjalisty w NFZ, dokonał „Super Express”. Najdłuższe kolejki dziennik odkrył u lekarza geriatry, który leczy pacjentów w podeszłym wieku. W jednej przychodni w Kluczborku w województwie opolskim senior dostanie się do lekarza dopiero po 6460 dniach, czyli prawie… 18 latach.

Najdłuższe kolejki w NFZ
Województwo opolskie wiedzie prym w całej Polsce w długości oczekiwania do geriatry. Średnio trzeba tam czekać 2299 dni, czyli około 6 lat. W tym samym regionie, a także na Dolnym Śląsku, długie są również kolejki do endokrynologa - około 1000 dni, czyli prawie 3 lata.

Tyle samo poczekają pacjenci immunologa w województwie łódzkim. Duże kolejki są również normą u chirurga naczyniowego - 746 dni w Lubuskiem, 500-600 dni na Podlasiu, Pomorzu czy w województwie zachodniopomorskim.

Polacy leczą się prywatnie
Kolejek nie unikną również odwiedzający angiologa, gastrologa, urologa, aerologa oraz okulistę. Najlepiej w zestawieniu wypada Lubelszczyzna, Podkarpacie i województwo Świętokrzyskie, gdzie na wizytę u specjalisty czeka się zwykle o połowę krócej niż w innych regionach.


Mimo że Polacy regularnie opłacają składki, w kolejkach stać im się nie chce. Z roku na rok coraz częściej wybierają płatną opiekę zdrowotną, o czym świadczą wyniki z raportu GUS-u „Ochrona zdrowia w gospodarstwach domowych”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.