Absurd polskiego NFZ. Policzyli, że na wizytę u lekarza senior czeka prawie 18 lat

W jednej z przychodni w woj. opolskim senior na wizytę u geriatry musi czekać przeszło 18 lat.
W jednej z przychodni w woj. opolskim senior na wizytę u geriatry musi czekać przeszło 18 lat. fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Chyba żaden pacjent nie łudzi się, że wizyta w przychodni w ramach NFZ odbędzie się bez odstania swojego w kolejce. Na wizytę u specjalisty nierzadko trzeba czekać kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. Na głowę bije wszystkich absolutny rekordzista, który długością oczekiwania w kolejce wręcz zagina czasoprzestrzeń.

Sprawdzenia, jak długo trzeba czekać na wizytę u specjalisty w NFZ, dokonał „Super Express”. Najdłuższe kolejki dziennik odkrył u lekarza geriatry, który leczy pacjentów w podeszłym wieku. W jednej przychodni w Kluczborku w województwie opolskim senior dostanie się do lekarza dopiero po 6460 dniach, czyli prawie… 18 latach.

Najdłuższe kolejki w NFZ
Województwo opolskie wiedzie prym w całej Polsce w długości oczekiwania do geriatry. Średnio trzeba tam czekać 2299 dni, czyli około 6 lat. W tym samym regionie, a także na Dolnym Śląsku, długie są również kolejki do endokrynologa - około 1000 dni, czyli prawie 3 lata.

Tyle samo poczekają pacjenci immunologa w województwie łódzkim. Duże kolejki są również normą u chirurga naczyniowego - 746 dni w Lubuskiem, 500-600 dni na Podlasiu, Pomorzu czy w województwie zachodniopomorskim.

Polacy leczą się prywatnie
Kolejek nie unikną również odwiedzający angiologa, gastrologa, urologa, aerologa oraz okulistę. Najlepiej w zestawieniu wypada Lubelszczyzna, Podkarpacie i województwo Świętokrzyskie, gdzie na wizytę u specjalisty czeka się zwykle o połowę krócej niż w innych regionach.


Mimo że Polacy regularnie opłacają składki, w kolejkach stać im się nie chce. Z roku na rok coraz częściej wybierają płatną opiekę zdrowotną, o czym świadczą wyniki z raportu GUS-u „Ochrona zdrowia w gospodarstwach domowych”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.