12 listopada dniem wolnym od pracy. Wiemy, czy będą wtedy otwarte sklepy

W tym roku 11 listopada wypadnie w niedzielę, PiS postanowił zrekompensować Polakom tę fatalną sytuację i chce ustanowić 12 listopada br. świętem.
W tym roku 11 listopada wypadnie w niedzielę, PiS postanowił zrekompensować Polakom tę fatalną sytuację i chce ustanowić 12 listopada br. świętem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Do Sejmu trafił projekt krótkiej, zawierającej zaledwie cztery artykuły, ustawy. Zgodnie z jej treścią, 12 listopada 2018 roku będzie Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. I co jeszcze istotniejsze, będzie dniem wolnym od pracy.


Zainicjowany przez jednego z radnych Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej dzielnicy Praga-Południe projekt krążył po politycznych kuluarach już od końca ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz przyoblekł się w konkretną formę.

To cztery artykuły: ustanawiający Święto Narodowe i dzień wolny od pracy oraz artykuł podkreślający, że „12 listopada 2018 r. nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni”.

Czy 12 listopada będzie można zrobić zakupy?
Oznacza to, że 12 listopada będziemy mieli święto, ale na takich zasadach jak „handlowa niedziela” – sklepy powinny być otwarte, choć zapewne przynajmniej część z nich zredukuje godziny otwarcia do „niedzielnych”.


Dodatkowy dzień wolny na 100. rocznicę odzyskania niepodległości ma być najwyraźniej ekwiwalentem 11 listopada, która to data w tym roku (a to pech!) wypadła w niedzielę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.