12 listopada dniem wolnym od pracy. Wiemy, czy będą wtedy otwarte sklepy

W tym roku 11 listopada wypadnie w niedzielę, PiS postanowił zrekompensować Polakom tę fatalną sytuację i chce ustanowić 12 listopada br. świętem.
W tym roku 11 listopada wypadnie w niedzielę, PiS postanowił zrekompensować Polakom tę fatalną sytuację i chce ustanowić 12 listopada br. świętem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Do Sejmu trafił projekt krótkiej, zawierającej zaledwie cztery artykuły, ustawy. Zgodnie z jej treścią, 12 listopada 2018 roku będzie Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. I co jeszcze istotniejsze, będzie dniem wolnym od pracy.


Zainicjowany przez jednego z radnych Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej dzielnicy Praga-Południe projekt krążył po politycznych kuluarach już od końca ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz przyoblekł się w konkretną formę.

To cztery artykuły: ustanawiający Święto Narodowe i dzień wolny od pracy oraz artykuł podkreślający, że „12 listopada 2018 r. nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni”.

Czy 12 listopada będzie można zrobić zakupy?
Oznacza to, że 12 listopada będziemy mieli święto, ale na takich zasadach jak „handlowa niedziela” – sklepy powinny być otwarte, choć zapewne przynajmniej część z nich zredukuje godziny otwarcia do „niedzielnych”.


Dodatkowy dzień wolny na 100. rocznicę odzyskania niepodległości ma być najwyraźniej ekwiwalentem 11 listopada, która to data w tym roku (a to pech!) wypadła w niedzielę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.