Absolwenci słynnego Singularity University w Polsce. Wśród gości pojawi się twórca sztucznego mięsa

Podczas konferencji "Masters & Robots" będzie można posłuchać ludzi związanych z najbardziej innowacyjną uczelnią na świecie - Singularity University.
Podczas konferencji "Masters & Robots" będzie można posłuchać ludzi związanych z najbardziej innowacyjną uczelnią na świecie - Singularity University. fot. Singularity University
Ideą Singularity University z Doliny Krzemowej jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii do osiągnięcia lepszego jutra i łączenie właśnie takich ludzi - wizjonerów z misją zmieniania świata za pomocą technologii. Kilku z tych liderów przyszłości będzie gośćmi listopadowej konferencji „Masters & Robots”.

Ludzie związani z Singularity University, jednym z najbardziej prestiżowych inkubatorów i innowacyjnych uniwersytetów na świecie, pochodzą z różnych środowisk. Mają jednak wspólne cele - przy pomocy nowoczesnych technologii mierzyć się ze współczesnymi wyzwaniami i tworzyć lepsze jutro.

W ten sposób propagują swoją wizję i uczą światowe korporacje wykorzystywania nowych technologii w biznesie. A poza tym m.in. walczą z rozwojem epidemii gorączki Dengue w Ameryce Południowej, pracują nad powstrzymaniem malarii, wymyślają sztuczne mięso.

Najbardziej osobliwy uniwersytet na świecie ukończyło również kilku Polaków, w tym przedsiębiorca Sebastian Kulczyk i Tomasz Misiak z Work Service. W rozmowie z INNPoland.pl zdradzili, jak bardzo SU różni się od polskich uczelni oraz czego się na nim nauczyli.


– Singularity University uświadomił mi jak szybko technologie zmieniają dziś biznes. Wiele z projektów, inkubowanych w SU, już za moment zmieni na lepsze życie milionów ludzi. Ludzie z Singularity już dziś żyją w świecie przyszłości – twierdzi Sebastian Kulczyk.

Masters & Robots
Okazję do poznania tak wyjątkowych ludzi związanych z tak nadzwyczajną instytucją tworzy „Masters & Robots”. Konferencja poświęcona transformacji cyfrowej w biznesie oraz wpływie nowych technologii na człowieka odbędzie się w dniach 13-15 listopada w Warszawie.

Jej gośćmi będą m.in. prof. Mark Post, który opracował technologię produkcji sztucznego mięsa, Andra Keay, założycielka Silicon Valley Robotics, zajmująca się rozwojem rynku robotycznego oraz Natasha Vita-More, artystka i transhumanistka, interesująca się technologiami przedłużającymi życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.