Ponad 10 tysięcy sklepów w Polsce. Takie plany może mieć jedna z sieci handlowych

Sklep Żabka w Toruniu. Jak przekonują szefowie sieci, ten format jest idealnie dopasowany do potrzeb wielkomiejskiego klienta.
Sklep Żabka w Toruniu. Jak przekonują szefowie sieci, ten format jest idealnie dopasowany do potrzeb wielkomiejskiego klienta. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Już dziś sieć Żabka liczy sobie ponad 5200 sklepów w całym kraju, ale być może ambicje menedżerów firmy są dwukrotnie większe. I wydają się być niemalże w zasięgu ręki, tylko w tym roku Żabka Polska chce uruchomić około 700 nowych sklepów.


Ambicje są imponujące. – Widzimy perspektywę dla sieci liczącej około 10-10,5 tys. sklepów – cytuje prezesa Żabka Polska, Tomasza Suchańskiego portal Wiadomości Handlowe. Z jego perspektywy na polskim rynku jest mnóstwo odpowiedniej jakości lokalizacji, z reguły powstających po likwidowanych oddziałach bankowych.

W efekcie powstają lokalizacje rozsiane po całym mieście, w komfortowych dla klientów punktach (tylko w Warszawie istnieje już pół tysiąca sklepów pod tym szyldem). A sieć ma w ofercie to, czego oczekuje wielkomiejski konsument: produkty na wynos, do odgrzania w domu. I nierzadko jej sklepy bywają otwarte w każdą niedzielę – z uwagi na status placówki pocztowej, o czym głośno było w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

- Rozrastanie się aglomeracji jest dla nas oczywistą szansą – powiedział Suchański. – Miasta z taką dynamiką rozwoju otwierają przed nami nowe możliwości. (…) W naszych planach nie uwzględniamy, np. migracji mieszkańców z małych do dużych miast. Analizujemy jednak rozwój rynku mieszkaniowego, bo jeśli w tym obszarze nastąpi spowolnienie lub kryzys, to będzie miało to istotny wpływ na nasze plany rozwoju – kwituje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.