Ponad 10 tysięcy sklepów w Polsce. Takie plany może mieć jedna z sieci handlowych

Sklep Żabka w Toruniu. Jak przekonują szefowie sieci, ten format jest idealnie dopasowany do potrzeb wielkomiejskiego klienta.
Sklep Żabka w Toruniu. Jak przekonują szefowie sieci, ten format jest idealnie dopasowany do potrzeb wielkomiejskiego klienta. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Już dziś sieć Żabka liczy sobie ponad 5200 sklepów w całym kraju, ale być może ambicje menedżerów firmy są dwukrotnie większe. I wydają się być niemalże w zasięgu ręki, tylko w tym roku Żabka Polska chce uruchomić około 700 nowych sklepów.

Ambicje są imponujące. – Widzimy perspektywę dla sieci liczącej około 10-10,5 tys. sklepów – cytuje prezesa Żabka Polska, Tomasza Suchańskiego portal Wiadomości Handlowe. Z jego perspektywy na polskim rynku jest mnóstwo odpowiedniej jakości lokalizacji, z reguły powstających po likwidowanych oddziałach bankowych.

W efekcie powstają lokalizacje rozsiane po całym mieście, w komfortowych dla klientów punktach (tylko w Warszawie istnieje już pół tysiąca sklepów pod tym szyldem). A sieć ma w ofercie to, czego oczekuje wielkomiejski konsument: produkty na wynos, do odgrzania w domu. I nierzadko jej sklepy bywają otwarte w każdą niedzielę – z uwagi na status placówki pocztowej, o czym głośno było w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

- Rozrastanie się aglomeracji jest dla nas oczywistą szansą – powiedział Suchański. – Miasta z taką dynamiką rozwoju otwierają przed nami nowe możliwości. (…) W naszych planach nie uwzględniamy, np. migracji mieszkańców z małych do dużych miast. Analizujemy jednak rozwój rynku mieszkaniowego, bo jeśli w tym obszarze nastąpi spowolnienie lub kryzys, to będzie miało to istotny wpływ na nasze plany rozwoju – kwituje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.