WizzAir przerzedził siatkę połączeń z Polski. Pesymistyczne prognozy dla firmy

WizzAir zlikwidował lub zawiesił ponad 20 połączeń z Polski. Wszystko przez rosnące koszty paliwa i idącą za tym redukcję kosztów.
WizzAir zlikwidował lub zawiesił ponad 20 połączeń z Polski. Wszystko przez rosnące koszty paliwa i idącą za tym redukcję kosztów. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Opublikowana w środę prognoza węgierskich tanich linii lotniczych WizzAir zawiera jedną kluczową informację – o skokowo rosnących kosztach zakupu paliwa. W sumie w tym roku linie te będą musiały wysupłać na ten cel dodatkowe 80 milionów euro, czyli ponad 340 mln złotych.

W efekcie w dół pójdą wszystkie kluczowe wskaźniki – a przede wszystkim zyski spółki, które zostaną zredukowane o jedną piątą, z 310-340 euro do 270-300 mln euro.

Paliwa to nie wszystko. WizzAir podkreśla, że 10 mln euro kosztował go strajk kontrolerów ruchu lotniczego na Zachodzie oraz przepełnienie i zatory na lotniskach w ostatnie wakacje, które odbiły się na punktualności rozkładu lotów. Statystycznie ostatniego lata spóźniony był co trzeci samolot węgierskich linii, co dotyczy zarówno startów, jak i lądowań.

Nowe maszyny WizzAir
Rezultat? Gwałtowne redukcje oferty na sezon zimowy, które szczególnie mocno odbiły się na polskim rynku. Tu WizzAir zawiesił lub całkowicie zamknął ponad 20 tras – wylicza portal fly4free.pl.

Być może sytuacja zmieni się nieco, gdy przewoźnik zacznie modernizować swoją flotę, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać: pierwszy „oszczędny airbus” ma trafić do WizzAira dopiero na początku przyszłego roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.