WizzAir przerzedził siatkę połączeń z Polski. Pesymistyczne prognozy dla firmy

WizzAir zlikwidował lub zawiesił ponad 20 połączeń z Polski. Wszystko przez rosnące koszty paliwa i idącą za tym redukcję kosztów.
WizzAir zlikwidował lub zawiesił ponad 20 połączeń z Polski. Wszystko przez rosnące koszty paliwa i idącą za tym redukcję kosztów. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Opublikowana w środę prognoza węgierskich tanich linii lotniczych WizzAir zawiera jedną kluczową informację – o skokowo rosnących kosztach zakupu paliwa. W sumie w tym roku linie te będą musiały wysupłać na ten cel dodatkowe 80 milionów euro, czyli ponad 340 mln złotych.

W efekcie w dół pójdą wszystkie kluczowe wskaźniki – a przede wszystkim zyski spółki, które zostaną zredukowane o jedną piątą, z 310-340 euro do 270-300 mln euro.

Paliwa to nie wszystko. WizzAir podkreśla, że 10 mln euro kosztował go strajk kontrolerów ruchu lotniczego na Zachodzie oraz przepełnienie i zatory na lotniskach w ostatnie wakacje, które odbiły się na punktualności rozkładu lotów. Statystycznie ostatniego lata spóźniony był co trzeci samolot węgierskich linii, co dotyczy zarówno startów, jak i lądowań.

Nowe maszyny WizzAir
Rezultat? Gwałtowne redukcje oferty na sezon zimowy, które szczególnie mocno odbiły się na polskim rynku. Tu WizzAir zawiesił lub całkowicie zamknął ponad 20 tras – wylicza portal fly4free.pl.

Być może sytuacja zmieni się nieco, gdy przewoźnik zacznie modernizować swoją flotę, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać: pierwszy „oszczędny airbus” ma trafić do WizzAira dopiero na początku przyszłego roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.