To ona zastąpi Elona Muska. Wybrano kobietę, która pokieruję Teslą

Elon Musk ustępuje z roli prezesa Tesli za żarty o marihuanie. Zastąpi go koleżanka z rady nadzorczej.
Elon Musk ustępuje z roli prezesa Tesli za żarty o marihuanie. Zastąpi go koleżanka z rady nadzorczej. flickr.com / OnInnovation / CC BY-ND 2.0
Nietrafione żarty Elona Muska o paleniu marihuany i wycofaniu Tesla Motors z giełdy, poskutkowały odebraniem mu przez amerykański nadzór finansowy stołka prezesa. Rada nadzorcza spółki właśnie wybrała nowego lidera - została nim Robyn Denholm, członek rady Tesla i dyrektor finansowy australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra.


Nowa prezes Tesla Motors
Robyn Denholm obejmie fotel prezeski rady nadzorczej za sześć miesięcy - wtedy zakończy się jej okres wypowiedzenia w obecnej firmie. Przez ten czas Elon ma być dla niej wsparciem i źródłem wiedzy, jak podkreśliła rada Tesli w oświadczeniu.

Denholm działa w radzie Tesli od 2014 r. jako przewodnicząca komitetu audytowego. Zapewnia, że wierzy w misję Tesli i z niecierpliwością wyczekuje pomagania Elonowi i jego zespołowi w osiągnięciu zrównoważonej rentowności i długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.

Zwiększona kontrola nad Elonem
Musk, oprócz utraty stanowiska prezesa Tesli, musi również zapłacić  Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych 20 mln dol. kary. Niemniej pozostanie dyrektorem generalnym założonej przez siebie firmy, jednak musi jeszcze mianować dwóch niezależnych dyrektorów do rady spółki, kontrolujących jego poczynania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.