To ona zastąpi Elona Muska. Wybrano kobietę, która pokieruję Teslą

Elon Musk ustępuje z roli prezesa Tesli za żarty o marihuanie. Zastąpi go koleżanka z rady nadzorczej.
Elon Musk ustępuje z roli prezesa Tesli za żarty o marihuanie. Zastąpi go koleżanka z rady nadzorczej. flickr.com / OnInnovation / CC BY-ND 2.0
Nietrafione żarty Elona Muska o paleniu marihuany i wycofaniu Tesla Motors z giełdy, poskutkowały odebraniem mu przez amerykański nadzór finansowy stołka prezesa. Rada nadzorcza spółki właśnie wybrała nowego lidera - została nim Robyn Denholm, członek rady Tesla i dyrektor finansowy australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra.

Nowa prezes Tesla Motors
Robyn Denholm obejmie fotel prezeski rady nadzorczej za sześć miesięcy - wtedy zakończy się jej okres wypowiedzenia w obecnej firmie. Przez ten czas Elon ma być dla niej wsparciem i źródłem wiedzy, jak podkreśliła rada Tesli w oświadczeniu.

Denholm działa w radzie Tesli od 2014 r. jako przewodnicząca komitetu audytowego. Zapewnia, że wierzy w misję Tesli i z niecierpliwością wyczekuje pomagania Elonowi i jego zespołowi w osiągnięciu zrównoważonej rentowności i długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.

Zwiększona kontrola nad Elonem
Musk, oprócz utraty stanowiska prezesa Tesli, musi również zapłacić  Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych 20 mln dol. kary. Niemniej pozostanie dyrektorem generalnym założonej przez siebie firmy, jednak musi jeszcze mianować dwóch niezależnych dyrektorów do rady spółki, kontrolujących jego poczynania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.