To ona zastąpi Elona Muska. Wybrano kobietę, która pokieruję Teslą

Elon Musk ustępuje z roli prezesa Tesli za żarty o marihuanie. Zastąpi go koleżanka z rady nadzorczej.
Elon Musk ustępuje z roli prezesa Tesli za żarty o marihuanie. Zastąpi go koleżanka z rady nadzorczej. flickr.com / OnInnovation / CC BY-ND 2.0
Nietrafione żarty Elona Muska o paleniu marihuany i wycofaniu Tesla Motors z giełdy, poskutkowały odebraniem mu przez amerykański nadzór finansowy stołka prezesa. Rada nadzorcza spółki właśnie wybrała nowego lidera - została nim Robyn Denholm, członek rady Tesla i dyrektor finansowy australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra.

Nowa prezes Tesla Motors
Robyn Denholm obejmie fotel prezeski rady nadzorczej za sześć miesięcy - wtedy zakończy się jej okres wypowiedzenia w obecnej firmie. Przez ten czas Elon ma być dla niej wsparciem i źródłem wiedzy, jak podkreśliła rada Tesli w oświadczeniu.

Denholm działa w radzie Tesli od 2014 r. jako przewodnicząca komitetu audytowego. Zapewnia, że wierzy w misję Tesli i z niecierpliwością wyczekuje pomagania Elonowi i jego zespołowi w osiągnięciu zrównoważonej rentowności i długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.

Zwiększona kontrola nad Elonem
Musk, oprócz utraty stanowiska prezesa Tesli, musi również zapłacić  Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych 20 mln dol. kary. Niemniej pozostanie dyrektorem generalnym założonej przez siebie firmy, jednak musi jeszcze mianować dwóch niezależnych dyrektorów do rady spółki, kontrolujących jego poczynania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.