TVP postawiło Ekstraklasę pod ścianą. W ostatniej chwili zmieniło ofertę

Oferta TVP dla Ekstraklasy niespodziewanie zmalała z 70 do 40-45 mln złotych.
Oferta TVP dla Ekstraklasy niespodziewanie zmalała z 70 do 40-45 mln złotych. Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Dziś ma się odbyć decydujące – jak mają nadzieję uczestnicy – spotkanie w sprawie praw do emisji spotkań Ekstraklasy. Atmosfera będzie gorąca, bowiem w ostatniej chwili faworyt w wyścigu o kontrakt, TVP, zmieniła warunki swojej oferty.


W której telewizji obejrzymy Ekstraklasę?
Przedstawiciele klubów nieoficjalnie nie kryją rozczarowania: oferta TVP dotycząca transmisji spotkań Ekstraklasy w sezonie 2019-2020 poszła ostro w dół. Publiczna telewizja ubiega się o prestiżowy kontrakt wraz z platformą nc+ i ich początkowa oferta opiewała w sumie na 250 mln złotych. Z tego 70 milionów miała wyłożyć TVP, przejmując prawo do emisji „hitu kolejki” i skrótów innych meczów.

Tymczasem jak twierdzi „Przegląd Sportowy”, w ostatniej niemalże chwili, oferta telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego poszła w dół niemalże o połowę – do poziomu 40-45 mln zł. Dla przedstawicieli Ekstraklasy to bolesne rozczarowanie, choć TVP argumentuje, że dzięki większej oglądalności kluby zarobią więcej na sponsorach.

– Prezes TVP gra tak ostro, bo wie, że klubom bardzo zależy na pokazywaniu meczów w niekodowanej telewizji o dużym zasięgu – miał powiedzieć jeden z uczestników negocjacji dziennikarzowi „Pulsu Biznesu”. – Kluby stracą na braku meczów w otwartej telewizji, ale TVP bardzo się nastawiła na piłkę i brak praw byłby głośną porażką prezesa – zastrzega jednak.


„Puls Biznesu” sugeruje, że na półmetku do gry może się jeszcze włączyć nowy, nieoczekiwany rywal – Polsat. Stacja nie kryje swojego zainteresowania, choć interesuje ją nie dwu- lecz czteroletni kontrakt.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł