Polski producent gier z ogromną dotacją. Fani mają teorię na temat tajemniczego projektu firmy

Biura firmy Bloober Team w Krakowie. Firma otrzymała właśnie decyzję o przyznaniu ogromnej, 7-milionowej dotacji na prace B&R.
Biura firmy Bloober Team w Krakowie. Firma otrzymała właśnie decyzję o przyznaniu ogromnej, 7-milionowej dotacji na prace B&R. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Bloober Team – krakowski producent gier video notowany na giełdzie New Connect – uzyskał dofinansowanie rzędu 7 milionów złotych. Firma nie ujawnia szczegółów dotowanego projektu, ale media i fani spekulują, że szykuje powtórkę ze swojego najsłynniejszego dzieła.


Niemal 7 milionów złotych Bloober Team ma otrzymać z 3 Osi Priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.4 „Rozwój i konkurencyjność małopolskich MSP”, Poddziałanie 3.4.4 „Dotacje dla MŚP”, Typ A. „wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, wynalazków oraz wzorów użytkowych przez MŚP funkcjonujące na rynku dłużej niż 24 miesiące”.

Jak podkreśla portal Bankier.pl 7 mln zł w tym przypadku to kwota ogromna: ubiegłoroczne przychody spółki sięgały 14,4 mln złotych, a na kontach firmy po pierwszym półroczu 2018 r. było 4,5 mln złotych. Mało tego, w poprzednich miesiącach zdobył kilka innych dotacji – 150 tys. euro z programu Creatywna Europa czy ponad 422 tys. zł ze środków unijnych.

Firma trzyma karty przy orderach. – Dofinansowanie jest związane z konkretnym programem badawczo-rozwojowym, który z kolei dotyczy gry, której jeszcze nie anonsowaliśmy – ucina prezes firmy Piotr Babieno w rozmowie z INNPoland.pl. – Prace tego typu prowadzimy w różnych dziedzinach, ale są one związane z naszym core business, czyli horrorem psychologicznym.


Cóż, fani produkowanych przez spółkę gier wiedzą swoje. Nagrodzona Paszportem Polityki 2018 krakowska firma zasłynęła dotychczas przede wszystkim z Layers of Fear – gry, której bohaterem jest obłąkany malarz, próbujący dokończyć swoje „dzieło życia”.

Layers of Fear 2
– Pomożecie nam w pracy nad nową technologią, którą planujemy zaimplementować w naszych przyszłych grach – napisała we wtorek firma na swoim fanpage na Facebooku, zapraszając na focus testy. Potencjalni ochotnicy roztrząsali pod tym postem, o jaką grę może chodzić. – Pewnie o Layers of Fear 2 – przypuszczał jeden z nich. Jakby nie patrzeć, pierwsza część była psychologicznym horrorem, a o takim projekcie wspominał Babieno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.