Polski producent gier z ogromną dotacją. Fani mają teorię na temat tajemniczego projektu firmy

Biura firmy Bloober Team w Krakowie. Firma otrzymała właśnie decyzję o przyznaniu ogromnej, 7-milionowej dotacji na prace B&R.
Biura firmy Bloober Team w Krakowie. Firma otrzymała właśnie decyzję o przyznaniu ogromnej, 7-milionowej dotacji na prace B&R. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Bloober Team – krakowski producent gier video notowany na giełdzie New Connect – uzyskał dofinansowanie rzędu 7 milionów złotych. Firma nie ujawnia szczegółów dotowanego projektu, ale media i fani spekulują, że szykuje powtórkę ze swojego najsłynniejszego dzieła.

Niemal 7 milionów złotych Bloober Team ma otrzymać z 3 Osi Priorytetowej „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.4 „Rozwój i konkurencyjność małopolskich MSP”, Poddziałanie 3.4.4 „Dotacje dla MŚP”, Typ A. „wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, wynalazków oraz wzorów użytkowych przez MŚP funkcjonujące na rynku dłużej niż 24 miesiące”.

Jak podkreśla portal Bankier.pl 7 mln zł w tym przypadku to kwota ogromna: ubiegłoroczne przychody spółki sięgały 14,4 mln złotych, a na kontach firmy po pierwszym półroczu 2018 r. było 4,5 mln złotych. Mało tego, w poprzednich miesiącach zdobył kilka innych dotacji – 150 tys. euro z programu Creatywna Europa czy ponad 422 tys. zł ze środków unijnych.

Firma trzyma karty przy orderach. – Dofinansowanie jest związane z konkretnym programem badawczo-rozwojowym, który z kolei dotyczy gry, której jeszcze nie anonsowaliśmy – ucina prezes firmy Piotr Babieno w rozmowie z INNPoland.pl. – Prace tego typu prowadzimy w różnych dziedzinach, ale są one związane z naszym core business, czyli horrorem psychologicznym.


Cóż, fani produkowanych przez spółkę gier wiedzą swoje. Nagrodzona Paszportem Polityki 2018 krakowska firma zasłynęła dotychczas przede wszystkim z Layers of Fear – gry, której bohaterem jest obłąkany malarz, próbujący dokończyć swoje „dzieło życia”.

Layers of Fear 2
– Pomożecie nam w pracy nad nową technologią, którą planujemy zaimplementować w naszych przyszłych grach – napisała we wtorek firma na swoim fanpage na Facebooku, zapraszając na focus testy. Potencjalni ochotnicy roztrząsali pod tym postem, o jaką grę może chodzić. – Pewnie o Layers of Fear 2 – przypuszczał jeden z nich. Jakby nie patrzeć, pierwsza część była psychologicznym horrorem, a o takim projekcie wspominał Babieno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.