Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie ma nową nazwę. Pokazano już nawet jego logo

Centralny Port Komunikacyjny będzie działał pod nazwą Port Lotniczy Solidarność.
Centralny Port Komunikacyjny będzie działał pod nazwą Port Lotniczy Solidarność. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Budowany pod Warszawą Centralny Port Komunikacyjny (CPK) będzie działał jako Port Lotniczy „Solidarność”. Jego logo to okrąg ze strzałkami tworzącymi literę „S”. Identyfikację wizualną CPK i jego kluczowych elementów zaprezentowano w czwartek 15 listopada podczas wydarzenia Kongres 590.Logo w kształcie "S"
Logo CPK jest okręgiem, co nawiązuje do słowa „centralny”. Strzałki w środku mają symbolizować ruch i dynamikę i w zamyśle autorów przypominają startujące samoloty. Dodatkowo spotykają się w centrum okręgu, co ma podkreślić centralne położenie lotniska.

Litera „S”, którą strzałki tworzą „spotkaniem” bezpośrednio nawiązuje do nazwy Centralnego Portu Komunikacyjnego - „Solidarność”.

Centralny Port Lotniczy w Baranowie pod Warszawą od początku rodzi wiele kontrowersji. Szczególnie wśród mieszkańców gminy Baranów, którzy w licznie ok. 2,5 tys. osób będą przesiedleni w związku z budową lotniska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.