Za dwa lata z polskich autostrad znikną bramki i korki. Minister obiecuje całkiem nowy system

Minister cyfryzacji Marek Zagórski obiecuje, że bramki i towarzyszące im korki znikną z autostrad w ciągu dwóch lat.
Minister cyfryzacji Marek Zagórski obiecuje, że bramki i towarzyszące im korki znikną z autostrad w ciągu dwóch lat. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Bramki i stłoczone - by je przekroczyć - auta, mają zniknąć z polskich autostrad w ciągu dwóch najbliższych lat. Resort cyfryzacji chce je zastąpić nowym, opartym na aplikacji systemem, który będzie w stanie ściągnąć stosowne opłaty z każdego kierowcy w Polsce.

System, który dziś funkcjonuje, jest przestarzały – stwierdził w rozmowie z money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski. Resort chce go zastąpić nowym systemem, opartym na aplikacji. – Będzie to narzędzie oparte o GPS, satelitarne, będzie możliwe jego zastosowanie nie tylko do ruchu ciężarowego, ale także osobowego – kwituje.

Nowy system miałby się pojawić w ciągu dwóch lat i zostać zbudowany na bazie już istniejącego rozwiązania, służącego do monitorowania ruchu.

Częścią nowego systemu ma być m.in. e-list przewozowy. Pozwalałby on dokładnie weryfikować niektóre ważne działania firm i osób. Jako przykład Zagórski podaje ciężarówki ze śmieciami: za pomocą nowego systemu można by ustalić, czy dotarła ona na wysypisko i ile śmieci tam pozostawiła, a dodatkowo – dokonać stosownych rozliczeń z wysypiskiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.