Duże sieci handlowe rezygnują z żywych karpi. „Robi się zamieszanie na rynku”

Duże sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywego karpia.
Duże sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywego karpia. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Entuzjaści karpi pływających w wannach polskich domostw mogą mieć w te święta problem z zakupem żywego zwierzęcia. Ze sprzedaży takich ryb zrezygnowały w tym roku duże sieci handlowe, takie jak Auchan, Biedronka czy Lidl. Według Oddziału Lubelskiego Związku Producentów Ryb (OLZPR) może to spowodować galimatias na rynku.


– Kilka sieci zrezygnowało z żywego karpia na rzecz tacek, ale stało się to w ostatnim momencie. Robi się spore zamieszanie na rynku. Przetwórnie nie zdążą się przestawić na tak duże ilości – opowiada „Dziennikowi Wschodniemu” Katarzyna Stachowicz, prezes OLZPR.

Gdzie kupić żywego karpia?
Żywego karpia wciąż będzie można kupić, jednak będzie to nieco trudniejsze niż w ubiegłych latach. Ryba będzie dostępna bezpośrednio u hodowców, ze sprzedaży żywych karpi nie rezygnuje również sieć Kaufland. Także w niektórych sklepach Leclerc może pojawić się opcja kupna takiej ryby, jednak to zależy od decyzji kierownika każdej placówki.

W zeszłym roku, zazwyczaj dość tani karp, osiągał niespodziewanie wysokie ceny - ponad 10 zł za kilogram. Powodem była wyjątkowo mała ilość ryb, które „nie obrodziły” z powodu zimnej pogody, wydr i kormoranów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.