Duże sieci handlowe rezygnują z żywych karpi. „Robi się zamieszanie na rynku”

Duże sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywego karpia.
Duże sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży żywego karpia. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Entuzjaści karpi pływających w wannach polskich domostw mogą mieć w te święta problem z zakupem żywego zwierzęcia. Ze sprzedaży takich ryb zrezygnowały w tym roku duże sieci handlowe, takie jak Auchan, Biedronka czy Lidl. Według Oddziału Lubelskiego Związku Producentów Ryb (OLZPR) może to spowodować galimatias na rynku.


– Kilka sieci zrezygnowało z żywego karpia na rzecz tacek, ale stało się to w ostatnim momencie. Robi się spore zamieszanie na rynku. Przetwórnie nie zdążą się przestawić na tak duże ilości – opowiada „Dziennikowi Wschodniemu” Katarzyna Stachowicz, prezes OLZPR.

Gdzie kupić żywego karpia?
Żywego karpia wciąż będzie można kupić, jednak będzie to nieco trudniejsze niż w ubiegłych latach. Ryba będzie dostępna bezpośrednio u hodowców, ze sprzedaży żywych karpi nie rezygnuje również sieć Kaufland. Także w niektórych sklepach Leclerc może pojawić się opcja kupna takiej ryby, jednak to zależy od decyzji kierownika każdej placówki.

W zeszłym roku, zazwyczaj dość tani karp, osiągał niespodziewanie wysokie ceny - ponad 10 zł za kilogram. Powodem była wyjątkowo mała ilość ryb, które „nie obrodziły” z powodu zimnej pogody, wydr i kormoranów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.