Nalot aż 170 śledczych, by złapać 2 bankierów. Akcje Deutsche Banku lecą na łeb, na szyję

Niemiecka policja dokonała nalotu na frankfurcką siedzibę Deutsche Banku.
Niemiecka policja dokonała nalotu na frankfurcką siedzibę Deutsche Banku. Fot. Agnieszka Sadowska / AG
Aż 170 prokuratorów i policjantów wkroczyło w czwartek do frankfurckiej siedziby Deutsche Banku. Niemieckie media podają, że nalot ma związek z tzw. aferą Panama Papers („Kwity z Panamy”).

Głównymi podejrzanymi są dwie osoby zatrudnione w Deutsche Banku, informuje Bloomberg. Policja sądzi, że pomagały one klientom w praniu brudnych pieniędzy i transferowaniu ich do rajów podatkowych. Proces ten nazywany jest aferą Panama Papers, którą wyjaśnialiśmy w INNPoland.pl.

Akcje banku spadają
Z powodu wczorajszego skandalu, udziały Deutsche Banku potaniały o ok. 4 proc., co daje 8,3 euro za akcję. Obecna wartość kursu to historyczne minimum. Jeszcze na początku 2018 r. były prawie dwukrotnie droższe - jedna akcja była warta 16 euro.

Także na naszym rodzimym podwórku można zaobserwować wpływ afer na notowania giełdowe banków. W związku z aferą KNF, w którą jest zaangażowany bankier Leszek Czarnecki, akcje jego banków - Getin Noble Bank i Idea Bank - również straciły na wartości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.