Nalot aż 170 śledczych, by złapać 2 bankierów. Akcje Deutsche Banku lecą na łeb, na szyję

Niemiecka policja dokonała nalotu na frankfurcką siedzibę Deutsche Banku.
Niemiecka policja dokonała nalotu na frankfurcką siedzibę Deutsche Banku. Fot. Agnieszka Sadowska / AG
Aż 170 prokuratorów i policjantów wkroczyło w czwartek do frankfurckiej siedziby Deutsche Banku. Niemieckie media podają, że nalot ma związek z tzw. aferą Panama Papers („Kwity z Panamy”).


Głównymi podejrzanymi są dwie osoby zatrudnione w Deutsche Banku, informuje Bloomberg. Policja sądzi, że pomagały one klientom w praniu brudnych pieniędzy i transferowaniu ich do rajów podatkowych. Proces ten nazywany jest aferą Panama Papers, którą wyjaśnialiśmy w INNPoland.pl.

Akcje banku spadają
Z powodu wczorajszego skandalu, udziały Deutsche Banku potaniały o ok. 4 proc., co daje 8,3 euro za akcję. Obecna wartość kursu to historyczne minimum. Jeszcze na początku 2018 r. były prawie dwukrotnie droższe - jedna akcja była warta 16 euro.

Także na naszym rodzimym podwórku można zaobserwować wpływ afer na notowania giełdowe banków. W związku z aferą KNF, w którą jest zaangażowany bankier Leszek Czarnecki, akcje jego banków - Getin Noble Bank i Idea Bank - również straciły na wartości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.