Nalot aż 170 śledczych, by złapać 2 bankierów. Akcje Deutsche Banku lecą na łeb, na szyję

Niemiecka policja dokonała nalotu na frankfurcką siedzibę Deutsche Banku.
Niemiecka policja dokonała nalotu na frankfurcką siedzibę Deutsche Banku. Fot. Agnieszka Sadowska / AG
Aż 170 prokuratorów i policjantów wkroczyło w czwartek do frankfurckiej siedziby Deutsche Banku. Niemieckie media podają, że nalot ma związek z tzw. aferą Panama Papers („Kwity z Panamy”).

Głównymi podejrzanymi są dwie osoby zatrudnione w Deutsche Banku, informuje Bloomberg. Policja sądzi, że pomagały one klientom w praniu brudnych pieniędzy i transferowaniu ich do rajów podatkowych. Proces ten nazywany jest aferą Panama Papers, którą wyjaśnialiśmy w INNPoland.pl.

Akcje banku spadają
Z powodu wczorajszego skandalu, udziały Deutsche Banku potaniały o ok. 4 proc., co daje 8,3 euro za akcję. Obecna wartość kursu to historyczne minimum. Jeszcze na początku 2018 r. były prawie dwukrotnie droższe - jedna akcja była warta 16 euro.

Także na naszym rodzimym podwórku można zaobserwować wpływ afer na notowania giełdowe banków. W związku z aferą KNF, w którą jest zaangażowany bankier Leszek Czarnecki, akcje jego banków - Getin Noble Bank i Idea Bank - również straciły na wartości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.