Nie wszyscy pisarze narzekają na zarobki. PGZ szczodrze dofinansowało autorkę biografii Macierewicza

Biografia Antoniego Macierewicza została opłacona przez podlegającą mu wówczas Polską Grupę Zbrojeniową.
Biografia Antoniego Macierewicza została opłacona przez podlegającą mu wówczas Polską Grupę Zbrojeniową. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nieco podrasowana biografia Antoniego Macierewicza została szczodrze dofinansowana przez państwową Polską Grubę Zbrojeniową (PGZ), która w tamtym czasie podlegała mu jako szefowi MON. Według „Faktu” w grę wchodziła nawet pięciocyfrowa kwota.

Finansowe wsparcie od PGZ
Książka „Harcerską drogą do niepodległości” opiera się na rozmowach z założycielami Komitetu Obrony Robotników. Jej autorką jest zagorzała miłośniczka Antoniego Macierewicza, dr Justyna Błażejowska.

Nie dziwi również fakt, że niektóre opisane w niej historie nieco ubarwiają rzeczywistość, jak np. ucieczka Macierewicza z więzienia. Komfortową pracę nad książką zapewniło autorce finansowe wsparcie. Na napisanie biografii polityka PiS autorka dostała zastrzyk gotówki prosto od spółki Skarbu Państwa, samej PGZ, podległej wówczas Macierewiczowi.

Pięciocyfrowa kwota
Informacja o udzielonym autorce wsparciu finansowym znalazła się w najnowszej książce Tomasza Piątka „Macierewicz. Jak to się stało?”, o czym pisze wtorkowy „Fakt”. Według informatorów dziennika kwota, jaką PGZ wsparło Błażejowską, jest pięciocyfrowa, zatem może to być zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt tysięcy zł.

Państwowa spółka dotychczas sponsorowała zaledwie siedem książek, głównie o historii wojskowości, o czym przypomina "Fakt"

Wpadki PGZ
PGZ w ostatnim czasie zaliczyła kilka spektakularnych wpadek. Jedną z nich było wynajęcie lobbystów pracujących dla firmy Patriot, od której chciała kupić system obronny, co według ekspertów,nie miało żadnego sensu i było wyrzuceniem pieniędzy w błoto.


W INNPoland.pl pisaliśmy również o ignorowaniu przez PGZ praw autorskich i bezprawnym wykorzystaniu okładki gry komputerowej „Battlefield”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.