Nie wszyscy pisarze narzekają na zarobki. PGZ szczodrze dofinansowało autorkę biografii Macierewicza

Biografia Antoniego Macierewicza została opłacona przez podlegającą mu wówczas Polską Grupę Zbrojeniową.
Biografia Antoniego Macierewicza została opłacona przez podlegającą mu wówczas Polską Grupę Zbrojeniową. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nieco podrasowana biografia Antoniego Macierewicza została szczodrze dofinansowana przez państwową Polską Grubę Zbrojeniową (PGZ), która w tamtym czasie podlegała mu jako szefowi MON. Według „Faktu” w grę wchodziła nawet pięciocyfrowa kwota.


Finansowe wsparcie od PGZ
Książka „Harcerską drogą do niepodległości” opiera się na rozmowach z założycielami Komitetu Obrony Robotników. Jej autorką jest zagorzała miłośniczka Antoniego Macierewicza, dr Justyna Błażejowska.

Nie dziwi również fakt, że niektóre opisane w niej historie nieco ubarwiają rzeczywistość, jak np. ucieczka Macierewicza z więzienia. Komfortową pracę nad książką zapewniło autorce finansowe wsparcie. Na napisanie biografii polityka PiS autorka dostała zastrzyk gotówki prosto od spółki Skarbu Państwa, samej PGZ, podległej wówczas Macierewiczowi.

Pięciocyfrowa kwota
Informacja o udzielonym autorce wsparciu finansowym znalazła się w najnowszej książce Tomasza Piątka „Macierewicz. Jak to się stało?”, o czym pisze wtorkowy „Fakt”. Według informatorów dziennika kwota, jaką PGZ wsparło Błażejowską, jest pięciocyfrowa, zatem może to być zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt tysięcy zł.


Państwowa spółka dotychczas sponsorowała zaledwie siedem książek, głównie o historii wojskowości, o czym przypomina "Fakt"

Wpadki PGZ
PGZ w ostatnim czasie zaliczyła kilka spektakularnych wpadek. Jedną z nich było wynajęcie lobbystów pracujących dla firmy Patriot, od której chciała kupić system obronny, co według ekspertów,nie miało żadnego sensu i było wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

W INNPoland.pl pisaliśmy również o ignorowaniu przez PGZ praw autorskich i bezprawnym wykorzystaniu okładki gry komputerowej „Battlefield”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.