Nie wszyscy pisarze narzekają na zarobki. PGZ szczodrze dofinansowało autorkę biografii Macierewicza

Biografia Antoniego Macierewicza została opłacona przez podlegającą mu wówczas Polską Grupę Zbrojeniową.
Biografia Antoniego Macierewicza została opłacona przez podlegającą mu wówczas Polską Grupę Zbrojeniową. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nieco podrasowana biografia Antoniego Macierewicza została szczodrze dofinansowana przez państwową Polską Grubę Zbrojeniową (PGZ), która w tamtym czasie podlegała mu jako szefowi MON. Według „Faktu” w grę wchodziła nawet pięciocyfrowa kwota.


Finansowe wsparcie od PGZ
Książka „Harcerską drogą do niepodległości” opiera się na rozmowach z założycielami Komitetu Obrony Robotników. Jej autorką jest zagorzała miłośniczka Antoniego Macierewicza, dr Justyna Błażejowska.

Nie dziwi również fakt, że niektóre opisane w niej historie nieco ubarwiają rzeczywistość, jak np. ucieczka Macierewicza z więzienia. Komfortową pracę nad książką zapewniło autorce finansowe wsparcie. Na napisanie biografii polityka PiS autorka dostała zastrzyk gotówki prosto od spółki Skarbu Państwa, samej PGZ, podległej wówczas Macierewiczowi.

Pięciocyfrowa kwota
Informacja o udzielonym autorce wsparciu finansowym znalazła się w najnowszej książce Tomasza Piątka „Macierewicz. Jak to się stało?”, o czym pisze wtorkowy „Fakt”. Według informatorów dziennika kwota, jaką PGZ wsparło Błażejowską, jest pięciocyfrowa, zatem może to być zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt tysięcy zł.


Państwowa spółka dotychczas sponsorowała zaledwie siedem książek, głównie o historii wojskowości, o czym przypomina "Fakt"

Wpadki PGZ
PGZ w ostatnim czasie zaliczyła kilka spektakularnych wpadek. Jedną z nich było wynajęcie lobbystów pracujących dla firmy Patriot, od której chciała kupić system obronny, co według ekspertów,nie miało żadnego sensu i było wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

W INNPoland.pl pisaliśmy również o ignorowaniu przez PGZ praw autorskich i bezprawnym wykorzystaniu okładki gry komputerowej „Battlefield”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.