Prosta zagrywka Nokii ma skłonić klientów do kupowania najnowszego modelu

Modele telefonów Nokia 5, 6 i 8 wciąż czekają na aktualizację systemu Android, choć ta ma być gotowa już od miesiąca. To ma być sposób na zwiększenie sprzedaży modelu 8.1.
Modele telefonów Nokia 5, 6 i 8 wciąż czekają na aktualizację systemu Android, choć ta ma być gotowa już od miesiąca. To ma być sposób na zwiększenie sprzedaży modelu 8.1. Fot. 123rf.com
HMD Global, właściciel marki Nokia, sięga po najprostszą metodę zwiększania sprzedaży najnowszego modelu smartfona – opóźnia aktualizację oprogramowania starych modeli. Problem w tym, że taka praktyka jest rozpowszechniona w całej branży.


Aktualizacje systemu Android dostosowane do potrzeb telefonów Nokia 5, 6 oraz 8 są gotowe, ale nie trafiają do rąk użytkowników, bo firmie zależy na tym, by maksymalnie zwiększyć najświeższego produktu – smartfona Nokia 8.1. Jak podkreśla portal conowego.pl, łatki dla starszych modeli są gotowe od miesiąca, a Nokia 8 z nowym oprogramowaniem trafiła nawet do jednego z benchmarków.

Sztuczka prosta, wręcz prymitywna: podkreślając, jak ważne jest posiadanie aktualnego – i rzecz jasna, bezpiecznego – oprogramowania, producenci mogą wskazywać, że jedynym modelem, który je posiada, jest ten najnowszy. To argument, który dla wielu klientów ma brzmieć przekonywująco.

Aktualizacje Androida pojawiają się na bieżąco właściwie wyłącznie na smartfonach od Google – podkreśla conowego.pl. Reszta musi czekać – co oznacza choćby, że najnowsza wersja systemu, Android 9.0, działa dziś co najwyżej na 1 procencie wszystkich, będących w użyciu urządzeń z tym systemem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł