TVP ostrzy sobie zęby na popularny serwis VOD. „Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu”

Szefowie TVP: wiceprezes Maciej Stanecki i prezes Jacek Kurski. Telewizja publiczna może przejąć pozostałości platformy Showmax w polskim internecie.
Szefowie TVP: wiceprezes Maciej Stanecki i prezes Jacek Kurski. Telewizja publiczna może przejąć pozostałości platformy Showmax w polskim internecie. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Decyzja Showmax o wycofaniu się z Polski zaskoczyła nie tylko klientów, ale i partnerów tej popularnej platformy VOD. Może się jednak okazać, że tu historia platformy jeszcze się nie skończy: zakup Showmax marzy się bowiem telewizji publicznej. Jej menedżerowie przyznają, że podjęto rozmowy na ten temat.


Decyzja o likwidacji polskiej wersji platformy zapadła niespodziewanie. Ogłoszona została w środę i zakłada, że platforma będzie działać tylko do końca stycznia. O ironio, nie chodzi o złe wyniki firmy – bo te prezentują się całkiem nieźle – ile o strategię właściciela, koncernu Naspers, który planuje najwyraźniej wycofać się z VOD w ogóle, ze względu na intensywną rywalizację na tym rynku.

Zgodnie z tą strategią, wcześniej czy później Showmax trafi pod młotek, zapewne poprzez giełdę w Johannesburgu. Tymczasem jednak polska wersja platformy może znaleźć zupełnie innego nabywcę: TVP. – Telewizja Polska jest potencjalnie zainteresowana kupnem treści z tej platformy – miał powiedzieć portalowi WirtualneMedia.pl wiceprezes TVP, Maciej Stanecki.

Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście, ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy – wskazywał Stanecki. – TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu – dodawał.


Wszystko zatem zależy od wyceny, która skądinąd, może się okazać niemała: w bibliotece Showmax znajdziemy nie tylko popularne „Ucho prezesa”, ale i filmy „Ostatnia rodzina”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Ostatni pies” oraz seriale takie jak „Mr Robot” czy „Kobiety mafii”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby