TVP ostrzy sobie zęby na popularny serwis VOD. „Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu”

Szefowie TVP: wiceprezes Maciej Stanecki i prezes Jacek Kurski. Telewizja publiczna może przejąć pozostałości platformy Showmax w polskim internecie.
Szefowie TVP: wiceprezes Maciej Stanecki i prezes Jacek Kurski. Telewizja publiczna może przejąć pozostałości platformy Showmax w polskim internecie. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Decyzja Showmax o wycofaniu się z Polski zaskoczyła nie tylko klientów, ale i partnerów tej popularnej platformy VOD. Może się jednak okazać, że tu historia platformy jeszcze się nie skończy: zakup Showmax marzy się bowiem telewizji publicznej. Jej menedżerowie przyznają, że podjęto rozmowy na ten temat.


Decyzja o likwidacji polskiej wersji platformy zapadła niespodziewanie. Ogłoszona została w środę i zakłada, że platforma będzie działać tylko do końca stycznia. O ironio, nie chodzi o złe wyniki firmy – bo te prezentują się całkiem nieźle – ile o strategię właściciela, koncernu Naspers, który planuje najwyraźniej wycofać się z VOD w ogóle, ze względu na intensywną rywalizację na tym rynku.

Zgodnie z tą strategią, wcześniej czy później Showmax trafi pod młotek, zapewne poprzez giełdę w Johannesburgu. Tymczasem jednak polska wersja platformy może znaleźć zupełnie innego nabywcę: TVP. – Telewizja Polska jest potencjalnie zainteresowana kupnem treści z tej platformy – miał powiedzieć portalowi WirtualneMedia.pl wiceprezes TVP, Maciej Stanecki.

Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście, ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy – wskazywał Stanecki. – TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu – dodawał.


Wszystko zatem zależy od wyceny, która skądinąd, może się okazać niemała: w bibliotece Showmax znajdziemy nie tylko popularne „Ucho prezesa”, ale i filmy „Ostatnia rodzina”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Ostatni pies” oraz seriale takie jak „Mr Robot” czy „Kobiety mafii”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.