Życie uwielbia paradoksy. LOT kończy rok z tytułem „Najlepszej Linii Europy Wschodniej”

PLL LOT kończy rok z tytułem "Najlepszej linii lotniczej w Europie Wschodniej" przyznawanym przez magazyn "Global Traveler".
PLL LOT kończy rok z tytułem "Najlepszej linii lotniczej w Europie Wschodniej" przyznawanym przez magazyn "Global Traveler". Fot. 123rf.com
Mimo spektakularnego konfliktu między związkowcami a zarządem firmy, mimo narzekań pasażerów na odwołane loty i spekulacji o stanie maszyn – polski narodowy przewoźnik kończy rok na triumfalnej nucie. Amerykański magazyn „Global Treveler” przyznał PLL LOT tytuł „najlepszej linii lotniczej w Europie Wschodniej”.


Nagroda trafia do polskiego przewoźnika już po raz drugi z rzędu. Przyznają ją czytelnicy magazynu – jak podkreśla portal Bankier.pl, „znawcy branży i osoby, które często podróżują”. Nagrody wręczono podczas specjalnej gali w Los Angeles, a LOT dostał też nagrodę w kategorii „Najlepsze nowe połączenie lotnicze” – za trasę Budapeszt-Nowy Jork.

Dla firmy to jedna z rzadkich ostatnio chwil radości. W komunikacie linie podkreślają, że stają się coraz bardziej rozpoznawalne i doceniane na rynku. Nagroda została też zauważona w Alejach Ujazdowskich. – Prestiżowy tytuł PLL LOT otrzymał drugi raz z rzędu – podkreślał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. – To świetna informacja w dniu 90. urodzin firmy – kwitował.

– To ważna nagroda, która świadczy o rosnącej popularności i rozpoznawalności LOT-u, również za oceanem – podkreślał rzecznik firmy, Adrian Kubicki. – Intensywny rozwój połączeń krótkiego i dalekiego zasięgu, nowoczesne samoloty, które stale pozyskujemy oraz wysoka jakość obsługi na pokładzie sprawiają, że LOT jest dzisiaj ulubioną linią pasażerów w podróżach do i z najszybciej rozwijającego się regionu Europy – dodaje.


Problemy LOT-u
Linie starają się odwrócić kiepską passę z ostatnich miesięcy, kiedy to przyciągały uwagę głównie sporem między związkowcami a zarządem firmy. Pasażerowie dorzucili swoje, np. ostatnio narzekając, że linie obiecywały obsługiwać połączenia z Węgrami nowocześniejszymi maszynami niż te, które są obecnie w użyciu na tym kierunku. Wizerunkowo fatalnie wypadła też historia z Pekinu, sprzed kilku tygodni, gdzie na naprawę dreamlinera zrzucali się pasażerowie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.