Lecisz do Włoch z Ryanairem? Dziś twój lot może być odwołany. Winny strajk kontrolerów ruchu lotniczego

Z powodu strajku kontrolertów ruchu lotniczego linia Ryanair będzie zmuszona odwołać blisko setkę lotów
Z powodu strajku kontrolertów ruchu lotniczego linia Ryanair będzie zmuszona odwołać blisko setkę lotów Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Planujesz lecieć dziś do Włoch? Z powodu strajku pracowników kontroli lotów możesz liczyć się z opóźnieniem lub odwołaniem swojego lotu.


Przyczyną strajków są żądania włoskich kontrolerów ruchu lotniczego. Domagają się oni, by ich pracodawcy wypełniali zobowiązania dotyczące płac i warunków pracy, które zostały podpisane w zeszłym roku. Obejmie on pracowników największych włoskich lotnisk - Rzym, Mediolan, Brindisi

I choć strajk potrwa tylko cztery godziny - między 13 a 17 - to wystarczy by wiele lotów na europejskich trasach się po prostu nie odbyło. Spokojnie mogą spać  pasażerowie lecący za ocean - loty międzykontynentalne będą obsługiwane bez większych opóźnień.

Strajk ten będzie miał także wpływ na loty z i do Polski. Między innymi firma Ryanair zdecydowała się na odwołanie blisko setki piątkowych połączeń. Między nimi znajdą się loty z Neapolu do Wrocławia czy z Pizy do Krakowa.

Również latająca w Polsce Alitalia odwołuje loty, jednak wśród nich będzie tylko jedno połączenie do Polski. Linia prosi pasażerów, by aktualnych informacji w sprawie lotu szukali na jej stronie internetowej. Zapewnia, że większość pasażerów dotrze dziś do Polski, ale muszą się oni liczyć ze znacznymi opóźnieniami.


Fala strajków w lotnictwie
Strajk we włoskim lotnictwie nie jest jedynym w ciągu ostatnich kilku tygodni. W czwartek strajkowali z kolei niemieccy pracownicy ochrony na lotniskach. Z powodu strajku musiano odwołać blisko 500 lotów.

Udało się za to uniknąć zapowiadanego strajku pracowników Ryanaira. Negocjacje dotyczyły wyższych płac i poprawy warunków pracy.

Nie wszyscy również wiedzą, że za takie perturbacje w trakcie podróży przewoźnik powinien nam zapłacić. Rekompensata przysługuje nam wtedy, kiedy dolatujemy do miejsca docelowego z co najmniej 3-godzinnym opóźnieniem i waha się między 250 a 600 euro. Wielu Polaków nie ma jednak świadomości, że cokolwiek im się od linii lotniczych należy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.