Prezydentowi nie podoba się, co wyrabia TVP. Może zawetować ustawę o rekompensacie dla stacji

Andrzejowi Dudzie nie podoba się narracja stosowana przez TVP. Z tego powodu zastanawia się nad zawetowaniem ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych.
Andrzejowi Dudzie nie podoba się narracja stosowana przez TVP. Z tego powodu zastanawia się nad zawetowaniem ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Sejmowy projekt przyznania 1,26 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia może nie znaleźć aprobaty u Andrzeja Dudy - pisze środowa "Rzeczpospolita”. Prezydent ma mieć zastrzeżenia co do sposobu funkcjonowania publicznych mediów i oczekuje nie tylko zmiany przekazu, ale również rotacji wśród personelu.

Rozmówcy z otoczenia Andrzeja Dudy, do których dotarła „Rzeczpospolita” twierdzą, że nad ustawą o rekompensacie dla mediów publicznych wisi realna groźba weta ze strony prezydenta. To z kolei ukazuje, jak wielkie zastrzeżenia budzi w Dudzie działalność TVP.

- Ton, który się tam pojawia, po prostu prezydentowi się nie podoba - zdradza dziennikowi nieoficjalnie jeden z pracowników Kancelarii Prezydenta.

Wymiar osobisty
Oprócz sposobem, w jaki przedstawiono w stacji relację związaną z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent był rozczarowany również narracją TVP ws. prezydenckiego referendum - oczekiwał aktywniejszego działania w tej kwestii. Nie spodobała mu się także „Szopka Noworoczna” i sposób, w jaki go tam ukazano.

Niezadowolenie prezydenta może obrazować poniedziałkowa wypowiedź Błażeja Spychalskiego, rzecznika prezydenta, który w rozmowie z RMF FM przyznał, że „tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego co się stało”. Nie potwierdził informacji o zawetowaniu ustawy o dofinansowaniu TVP, jednak przypomniał, że można ją podpisać, zawetować lub wysłać do Trybunału Konstytucyjnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.