Nowa generacja bogaczy jest zadziwiająco młoda. Ujawniono, ile lat mają multimilionerzy

Paris Hilton i Mark Zuckerberg są symbolami nowego pokolenia amerykańskich superbogaczy, w wieku zaledwie średnim.
Paris Hilton i Mark Zuckerberg są symbolami nowego pokolenia amerykańskich superbogaczy, w wieku zaledwie średnim. Fot. 123rf.com
Tylko 47 lat, czyli aż o 11 mniej niż jeszcze pięć lat temu, ma dziś przeciętny amerykański bogacz. Mało tego, liczebność tej superelity stale się zwiększa, a zasobne portfele – puchną. Ogromny pokoleniowy transfer bogactwa dopiero się zaczyna – komentują te badania eksperci.


Wyniki badania można stosunkowo łatwo zakwestionować: przeprowadziła je firma konsultingowo-badawcza Spectrem Group, zajmująca się ankietowaniem inwestorów giełdowych. W tym przypadku badanie przeprowadzono w niewielkiej 185-osobowej grupie inwestorów posiadających portfel inwestycyjny o wartości przekraczającej 25 mln dol.

A jednak wyników tych nie należy przedwcześnie przekreślać, bowiem zgadzają się one z innymi dotychczasowymi analizami ekspertów. Wynika z nich, że wśród bogaczy pojawia się nowe pokolenie – spod znaku Marka Zuckerberga i Paris Hilton, co oznacza w uproszczeniu tych, którzy dorobili się sami i tych, którzy swój majątek odziedziczyli.

Raczej Buffett niż rentier
Tych drugich jest znacznie więcej niż pierwszych, wśród inwestorów to może być 90 proc. Ale liczba bogatych rodzin rośnie – w zeszłym roku Spectrem doliczyła się 172 tys. takich rodzin w USA, w porównaniu do 84 tys. dekadę wcześniej. Co więcej, bogaci raczej hołdują stylowi Warrena Buffetta niż rentiera: 70 proc. z nich deklaruje, że wciąż pracuje.


Paradoksalnie, rówieśnicy nowej grupy dominującej wśród superbogaczy – osoby w wieku 35-54 lata – to jednocześnie najbardziej ubożejąca grupa wiekowa w USA. Ich stan posiadania, którego tradycyjnym fundamentem było własne lokum, stracił na wartości 41 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł