Solorz chce wypłacić prawie 2 mld dywidendy. Zarząd Polsatu sprawdzi, czy nie zaburzy to rozwoju firmy

Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, zaproponował, by spółka przez następne trzy lata wypłaciła 1,8 mld zł dywidendy.
Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, zaproponował, by spółka przez następne trzy lata wypłaciła 1,8 mld zł dywidendy. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Zygmunt Solorz, jako większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, planuje przeznaczyć przez platformę 1,8 mld zł na dywidendę wypłacaną przez kolejne trzy lata. Aby pomysł został wprowadzony w życie, musi najpierw uzyskać akceptację zarządu spółki, która sprawdzi, czy taka polityka nie zaburzy rozwoju firmy.


Prawie dwa miliardy w trzy lata
Zygmunt Solorz zaproponował, aby przez najbliższe trzy lata akcjonariuszom Cyfrowego Polsatu została wypłacona dywidenda w łącznej wysokości co najmniej ok. 1,8 mld zł, jak czytamy w przesłanym do mediów komunikacie.

Postulat obejmuje ustalenie rocznej kwoty dywidendy na poziomie minimum 4% liczonych ze średniej kapitalizacji spółki z grudnia 2018 roku, czyli około 0,93 złotego na akcję.

Solorz uważa, że spółka poradzi sobie z dywidendą - ma solidne fundamenty w postaci zdrowych aktywów i powtarzalnych strumieni finansowych. – Dywidenda oparta o takie założenia będzie zdrowym kompromisem pomiędzy zapewnieniem godziwego i powtarzalnego wynagrodzenia na rzecz akcjonariuszy Spółki a dalszym jej oddłużaniem – podano w komunikacie.

Weryfikacja pomysłu
Zarząd Cyfrowego Polsatu zapowiedział, że oszacuje możliwości alokacji zasobów gotówkowych pod kątem wypłaty dywidendy zgodnie z oczekiwaniami wyrażonymi przez Solorza. Proces weryfikacji ma zakończyć się w marcu 2019 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.