Solorz chce wypłacić prawie 2 mld dywidendy. Zarząd Polsatu sprawdzi, czy nie zaburzy to rozwoju firmy

Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, zaproponował, by spółka przez następne trzy lata wypłaciła 1,8 mld zł dywidendy.
Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, zaproponował, by spółka przez następne trzy lata wypłaciła 1,8 mld zł dywidendy. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Zygmunt Solorz, jako większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, planuje przeznaczyć przez platformę 1,8 mld zł na dywidendę wypłacaną przez kolejne trzy lata. Aby pomysł został wprowadzony w życie, musi najpierw uzyskać akceptację zarządu spółki, która sprawdzi, czy taka polityka nie zaburzy rozwoju firmy.


Prawie dwa miliardy w trzy lata
Zygmunt Solorz zaproponował, aby przez najbliższe trzy lata akcjonariuszom Cyfrowego Polsatu została wypłacona dywidenda w łącznej wysokości co najmniej ok. 1,8 mld zł, jak czytamy w przesłanym do mediów komunikacie.

Postulat obejmuje ustalenie rocznej kwoty dywidendy na poziomie minimum 4% liczonych ze średniej kapitalizacji spółki z grudnia 2018 roku, czyli około 0,93 złotego na akcję.

Solorz uważa, że spółka poradzi sobie z dywidendą - ma solidne fundamenty w postaci zdrowych aktywów i powtarzalnych strumieni finansowych. – Dywidenda oparta o takie założenia będzie zdrowym kompromisem pomiędzy zapewnieniem godziwego i powtarzalnego wynagrodzenia na rzecz akcjonariuszy Spółki a dalszym jej oddłużaniem – podano w komunikacie.

Weryfikacja pomysłu
Zarząd Cyfrowego Polsatu zapowiedział, że oszacuje możliwości alokacji zasobów gotówkowych pod kątem wypłaty dywidendy zgodnie z oczekiwaniami wyrażonymi przez Solorza. Proces weryfikacji ma zakończyć się w marcu 2019 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.