"Niegospodarność w wielkich rozmiarach". Były prezes PKN Orlen zatrzymany

Wśród zatrzymanych znajduje się również były prezes PKN Orlen S.A., Jacek K.
Wśród zatrzymanych znajduje się również były prezes PKN Orlen S.A., Jacek K. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Były prezes PKN Orlen S.A., Jacek K., oraz dwie inne osoby z kierownictwa koncernu PKN Orlen zostały zatrzymane „w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A.” – poinformowała dziś Prokuratura Krajowa.


– Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych – informuje w lakonicznym komunikacie Prokuratura Krajowa.

W ślad za CBA
Z tego oświadczenia wynika też, że postępowanie ruszyło w ślad za kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., przeprowadzoną przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych – informuje Prokuratura na swoich stronach internetowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.