"Polska Gra o tron" w Druteksie trwa. Leszek Gierszewski rozmawiał z żoną w cztery oczy

Wczoraj odbyło się spotkanie małżonków w cztery oczy.
Wczoraj odbyło się spotkanie małżonków w cztery oczy. Fot. Łukasz Głowala/Agencja Gazeta
Konflikt w Drutex Bytów, firmie będącej jednym z największych producentów okien w Europie, nieprzerwanie trwa. Prezes Leszek Gierszewski zarzuca swojej żonie i dzieciom próbę wrogiego przejęcia firmy, z kolei ci są przekonani, że głowa rodziny działa pod wpływem nowej partnerki życiowej. Wczoraj odbyło się nieformalne spotkanie skłóconych małżonków.


Negocjacje małżonków
Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, w związku z eskalującym konfliktem w Druteksie w czwartek doszło do nieformalnego spotkania w cztery oczy Leszka Gierszewskiego i żony prezesa, Grażyny Gierszewskiej. Niestety, porozumienia nie osiągnięto.

– Teraz pozostają nam już tylko kroki prawne. Niebawem będziemy występować do sądów z powództwami – mówi „GW” Piotr Bordakiewicz, radca prawny Gierszewskiej, dodając, że „niemal na sto procent” do prokuratury zostanie złożone doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa firmy.

Konflikt rodzinny w Druteksie
Afera w Druteksie rozpoczęła się 18 lutego. Właśnie wtedy Leszek Gierszewski zawiadomił prokuraturę o próbie nielegalnego przejęcia jego spółki, a jego córka i zięć nie mogli dostać się do firmy, ponieważ wejścia do niej pilnowali pracownicy agencji byłego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Na zwołane niedługo później posiedzenie rady nadzorczej i zebraniu akcjonariuszy oprócz córki nie została wpuszczona również żona prezesa.


Na spotkaniu rodzina Gierszewskiego została odwołana z pełnionych w firmie kierowniczych funkcji. Członkom rodziny odebrano również służbowe samochody i telefony komórkowe. 

Oficjalna wersja firmy, lansowana przez biznesmena, opisuje próbę nielegalnego przejęcia firmy przez córkę i zięcia. Gierszewski twierdzi, że sam założył biznes, sam podejmuje kluczowe decyzje i nie da się usunąć ze stanowiska.

Tymczasem żona Gierszewskiego sugeruje, że jej mąż działa pod wpływem nowej partnerki. Wydała oświadczenie, w którym pisze, iż firma została założona za pieniądze jej ojca, akcje Gierszewskiego są objęte wspólnotą majątkową (a więc w połowie należą do niej) a ona sama oraz ich dzieci są współzałożycielami Druteksu i przez wiele lat współdecydowali o jego rozwoju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.