500+ katapultowało tę firmę do ścisłej czołówki królów giełdy. Jest warta ponad 10 miliardów złotych

Dino Polska S.A. wchodzi do WIG20: elitarnego grona dwudziestu największych firm giełdowych w Polsce.
Dino Polska S.A. wchodzi do WIG20: elitarnego grona dwudziestu największych firm giełdowych w Polsce. Fot. 123rf.com
Od 15 marca spółka Dino Polska – właściciel sieci supermarketów Dino – znajdzie się w elitarnym gronie firm uwzględnionych w WIG20, czyli największych pod względem kapitalizacji spółek giełdowych w Polsce. Wartość firmy dobiła poziomu 10,5 mld złotych, a tylko w trzech ostatnich miesiącach właściciela zmieniły akcje firmy o łącznej wartości miliarda złotych.


Dino było na parkiecie zaledwie przez dwa lata. – Awans (…) zawdzięczamy konsekwentnej realizacji naszej strategii rozwoju i zaufaniu, którym obdarzają nas inwestorzy – komentował prezes firmy, Szymon Piduch, cytowany przez dlahandlu.pl. – Cieszymy się, że polskie fundusze inwestycyjne i emerytalne, czyli pośrednio ogromna liczba Polaków, ale także inwestorzy indywidualni i zagraniczni dostrzegają potencjał i perspektywy Dino Polska S.A. – dodawał.

Król mniejszych miejscowości
Niewątpliwie, ostatni rok sieć Dino może uznać za wyjątkowo udany: na 977 sklepów aż 202 zostały otwarte w 2018 r. Ale początek tego roku nie był gorszy – po obietnicach, jakie padły podczas konwencji PiS w poprzedni weekend, tylko w poniedziałek kurs akcji firmy na GPW podskoczył o niebagatelne 7 proc., a w następnych dniach zmiana notowań dobiła do 10 proc.

Jak pisały wówczas Wiadomości Handlowe, ta zwyżka była jednoznacznym sygnałem, że inwestorzy przełożyli rozszerzenie programu 500+ o nowych beneficjentów na realia handlu. Założenie jest proste – nowe transfery gotówkowe będą napędzać konsumpcję, w dużej mierze w mniejszych ośrodkach, a zatem tam, gdzie króluje Dino.


Dzięki temu skojarzeniu giełdowa kapitalizacja spółki wzrosła więc o miliard złotych, co pozwoliło na prestiżowy awans w zestawieniach GPW.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.