Komedia w popularnych liniach lotniczych. Pasażerowie polecieli w zupełnie inne miejsce, niż chcieli

Pasażerowie British Airways zamiast do Dusseldorfu w Niemczech, polecieli do Edynburga w Szkocji.
Pasażerowie British Airways zamiast do Dusseldorfu w Niemczech, polecieli do Edynburga w Szkocji. 123rf.com
Pod koniec lotu do Dusseldorfu z głośników dobywa się spokojny głos pilota: „Drodzy państwo, niedługo wylądujemy w Edynburgu”. Pasażerowie patrzą po sobie zdezorientowani, w końcu jeden odważny przywołuje stewardesę i dopytuje, czy kapitan się nie przejęzyczył, bo on miał lecieć do Dusseldorfu. Zaniepokojona pytaniem pracownica, pyta pozostałych pasażerów, czy ktoś z nich również wybiera się do Dusseldorfu. Wszyscy podnoszą ręce.


Lot do Dusseldorfu z postojem w Edynburgu
Choć absurdalna sytuacja brzmi jak żywcem wyjęta z amerykańskiej komedii, wydarzyła się naprawdę. Pasażerowie lotu British Airways, którzy z Londynu planowali polecieć do Dusseldorfu w Niemczech, ostatecznie wylądowali w szkockim Edynburgu, jak informuje portal fly4free.pl.

Niby wszystko się zgadzało - tablice przed wejściem do samolotu wskazywały właściwy kierunek lotu, tak samo karty pasażerów. Jednak najprawdopodobniej doszło do pomyłki w dokumentach na lotnisku, ponieważ piloci dostali wytyczne, żeby lecieć do Szkocji. Przyczyną zajścia mógł być fakt, że dzień wcześniej ten sam samolot odbył lot właśnie do Edynburga.

Po nieplanowanym postoju w Edynburgu, ostatecznie pasażerowie dotarli do Dusseldorfu, jednak z trzygodzinnym opóźnieniem. Linie British Airways wypłacą pasażerom odszkodowanie za pomylone loty.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.