Wystarczy, że Polacy spełnią jeden warunek. Beata Szydło prosto z mostu o trzynastej emeryturze

Premier Beata Szydło postawiła sprawę jasno: trzynaste emerytury będą świadczeniem stałym, jeśli tylko PiS wygra wybory.
Premier Beata Szydło postawiła sprawę jasno: trzynaste emerytury będą świadczeniem stałym, jeśli tylko PiS wygra wybory. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Otwarcie i bez ogródek była szefowa rządu wyłożyła na antenie TVP Info warunek konieczny dla wprowadzenia trzynastej emerytury. Rzecz jasna, chodzi o zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach parlamentarnych, umożliwiające tej partii utworzenie rządu.


Emerytury to jedna z tych kwestii, o których politycy i eksperci dyskutują niemalże nieustannie – ale w tym przypadku jest nieco inaczej. – Wsparcie emerytów i rencistów jest niezwykle konieczne – zapewniła Szydło w TVP Info. Tyle że w tej kadencji nie ma już co liczyć na podjęcie tematu: debata może się odbyć dopiero w następnej, w domyśle – o ile PiS wygra wybory i pociągnie temat.

Klarowna ilustracja
Pierwsza taka „trzynastka” jest już w drodze. We wtorek rząd przyjął jednak projekt ustawy „Emerytura plus”, który zapewnia emerytalną „trzynastkę” (1100 zł brutto, 888,25 zł netto) w zasadzie wszystkim seniorom. Koszty tego prezentu dla budżetu mają sięgnąć 10,8 mld złotych w 2019 r., a pieniądze powinny trafić do rąk uprawnionych z końcem kwietnia.

Szkopuł w tym, że – jak przestawiła to była szefowa rządu – tegoroczna „trzynastka” mogłaby się okazać wyjątkiem od reguły, a stałość tego dodatkowego świadczenia zależy wyłącznie od tego, na kogo zagłosują obecni – i przyszli, rzecz jasna – emeryci. Klarowna ilustracja układu zawieranego przez partie z wyborcami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.