Konflikt na Okęciu roznosi się jak zaraza. Dotknął właśnie lotniska w Radomiu

Terminal w Radomiu czeka od dawna zapowiadana przez PPL przebudowa.
Terminal w Radomiu czeka od dawna zapowiadana przez PPL przebudowa. Fot. Andrzej Michalik / Agencja Gazeta
Państwowe Porty Lotnicze chciałyby wziąć się za przebudowę sławetnego lotniska w Radomiu, by przekierować tam najprawdopodobniej loty czarterowe z Okęcia. Przebudowa miałaby się skończyć w przyszłym roku, ale póki co nie jest w stanie nawet wystartować. Blokuje ją firma, która ma z PPL na pieńku, po kontrowersyjnym rozstrzygnięciu postępowania o najem powierzchni handlowych na Okęciu.


Dla Lagardere Travel Retail (LTR) zamieszanie na lotnisku w Radomiu to zapewne nieformalny sposób na okazanie adwersarzom z PPL swojego niezadowolenia. Francuzi ubiegali się o umowę na najem powierzchni handlowej na Okęciu – w ostatniej chwili jednak ubiegła ich Baltona, przedstawiając kilka dni po LTR ofertę bliźniaczo podobną, niższą o symboliczną kwotę. Dla przegranych trudno o lepszy dowód, że postępowanie było nieuczciwe.

Kawiarnia na zamkniętym lotnisku
W Radomiu toczy się bój, o którym nie byłoby zapewne mowy, gdyby nie spór na Okęciu. Otóż w przeznaczonym do przebudowy terminalu wciąż działa kawiarnia, której wypowiedziano już umowę – ale wypowiedzenie to zostało zaskarżone w sądzie. Sędziowie odrzucili ten pozew – jak twierdzą PPL – ale firma ani myśli się wyprowadzać. Od 1 stycznia lotnisko jest zamknięte, a mimo to kawiarnia codziennie działa jakby nigdy nic.

Jak sugeruje „Dziennik Gazeta Prawna”, LTR „najwyraźniej uważa, że umowa powinna być kontynuowana w nowym terminalu”. Być może skończy się na eksmisji z udziałem komornika, jednak najskuteczniejszym sposobem wybrnięcia z impasu byłoby prawdopodobnie zażegnanie sporu na Okęciu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.