Lidl kończy z plastikiem. Tych produktów już w tej sieci nie kupicie

Lidl już wcześniej zastąpił m.in. plastikowe opakowania owoców i warzyw odpowiednikami podlegającymi recyklingowi.
Lidl już wcześniej zastąpił m.in. plastikowe opakowania owoców i warzyw odpowiednikami podlegającymi recyklingowi. Fot. Roman Bosiacki / Agencja Gazeta
Plastikowe słomki, sztućce czy kubeczki to te produkty, które nie pojawią się już w sklepach sieci Lidl. Ten prosty ruch pozwoli wyeliminować ze środowiska naturalnego około 140 ton plastiku. Co nie znaczy, rzecz jasna, że sieć nie jest przygotowana na rozpoczynający się sezon grillowy.


Lidl chce być w awangardzie proekologicznego trendu, którego najważniejszym celem jest wyeliminowanie ze środowiska naturalnego tyle plastiku, ile tylko możliwe. Plan jest dosyć ambitny: już do 2025 roku sieć chce ograniczyć zużycie plastiku o jedną piątą. Będzie się to wiązało z rezygnacją z plastikowych opakowań – przynajmniej jeśli chodzi o produkty sprzedawane pod markami własnymi sieci.

Czas biodegradowalnego poliestru
Plastik jest zastępowany materiałami biodegradowalnymi. Wspomniane atrybuty miłośników grilla mają zastąpić sztućce z dodatkiem otrębów i biodegradowalne, papierowe talerze. Wcześniej Lidl zaczął sprzedawać owoce i warzywa w opakowaniach gotowych do recyklingu.

Jak wylicza portal dlahandlu.pl wkrótce kupimy w Lidlu tacki papierowe, w całości wykonane z naturalnej celulozy (2,99 zł za paczkę liczącą 24 szt.), kubki jednorazowe z celulozy z dodatkiem polilaktydu (5,99 zł za 24 szt.), czyli biodegradowalnego poliestru. Z tego samego surowca z dodanymi otrębami zrobione będą sztućce (3,99 zł za 10 szt.), w ofercie będą też sztućce drewniane (3,99 zł za 20 szt.).


Jak ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl, dużym sukcesem okazała się aplikacja Lidla. W kilka dni od premiery pobrano już ponad 0,5 mln razy. Jest to jeden z rekordowych wyników w kategorii darmowych aplikacji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.