Kolejne miękkie lądowanie. Z szefa kampanii wyborczej Jakiego do banku Pekao

Oliwer Kubicki, były szef kampanii Patryka Jakiego, został zatrudniony w Banku Pekao.
Oliwer Kubicki, były szef kampanii Patryka Jakiego, został zatrudniony w Banku Pekao. Fot: Wojciech Olkuńnik/AG
Kontrolowany przez PZU i PFR Bank Pekao SA, zatrudnił w swoich strukturach byłego rzecznika komisji weryfikacyjnej. Oliwer Kubicki był także szefem kampanii prezydenckiej Patryka Jakiego. Tymczasem włodarze Pekao w porozumieniu ze związkami zawodowymi planują zwolnienie nawet 900 osób.


Jak podaje Gazeta Wyborcza, Kubicki jest zatrudniony w Banku Pekao SA. Ustalono dodatkowo, że Kubicki pracuje w dziale sektora publicznego, natomiast biuro prasowe banku nie odpowiedziało na pytania w jaki sposób trafił na te posadę. Nie wiadomo, czy został wyłoniony poprzez zorganizowany konkurs oraz jakie kompetencje przesądziły o jego wyborze.

Prawie 1000 osób do zwolnienia
Trudno się dziwić rozgoryczeniu innych pracowników Pekao. Jak pisał INNPoland.pl, bank już zapowiedział masowe zwolnienia. Maksymalnie 950 osób straci pracę w Pekao, kolejne 620 będzie miało zmienione warunki zatrudnienia i trudno przypuszczać, że chodzi o awans. Zwolnienia rozpoczną się rychło i są częścią strategii zwanej przez bank "Siłą Żubra".

Przypomnijmy, że repolonizowany Pekao stał się zapleczem finansowym PiS. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, to właśnie Pekao miał kredytować budowę wieżowców K-Towers. Ten sam bank hojnie opłacił stanowiska w radzie nadzorczej, które zajmowali znajomi Beaty Szydło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.