Kolejne miękkie lądowanie. Z szefa kampanii wyborczej Jakiego do banku Pekao

Oliwer Kubicki, były szef kampanii Patryka Jakiego, został zatrudniony w Banku Pekao.
Oliwer Kubicki, były szef kampanii Patryka Jakiego, został zatrudniony w Banku Pekao. Fot: Wojciech Olkuńnik/AG
Kontrolowany przez PZU i PFR Bank Pekao SA, zatrudnił w swoich strukturach byłego rzecznika komisji weryfikacyjnej. Oliwer Kubicki był także szefem kampanii prezydenckiej Patryka Jakiego. Tymczasem włodarze Pekao w porozumieniu ze związkami zawodowymi planują zwolnienie nawet 900 osób.


Jak podaje Gazeta Wyborcza, Kubicki jest zatrudniony w Banku Pekao SA. Ustalono dodatkowo, że Kubicki pracuje w dziale sektora publicznego, natomiast biuro prasowe banku nie odpowiedziało na pytania w jaki sposób trafił na te posadę. Nie wiadomo, czy został wyłoniony poprzez zorganizowany konkurs oraz jakie kompetencje przesądziły o jego wyborze.

Prawie 1000 osób do zwolnienia
Trudno się dziwić rozgoryczeniu innych pracowników Pekao. Jak pisał INNPoland.pl, bank już zapowiedział masowe zwolnienia. Maksymalnie 950 osób straci pracę w Pekao, kolejne 620 będzie miało zmienione warunki zatrudnienia i trudno przypuszczać, że chodzi o awans. Zwolnienia rozpoczną się rychło i są częścią strategii zwanej przez bank "Siłą Żubra".

Przypomnijmy, że repolonizowany Pekao stał się zapleczem finansowym PiS. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, to właśnie Pekao miał kredytować budowę wieżowców K-Towers. Ten sam bank hojnie opłacił stanowiska w radzie nadzorczej, które zajmowali znajomi Beaty Szydło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.