PiS postanowił zagwarantować wypłatę pieniędzy na wyprawki szkolne specjalną ustawą

W ubiegłym roku środki na 300+ przesunięto z puli pieniędzy na 500+. Jak będzie w tym roku, nie wiadomo.
W ubiegłym roku środki na 300+ przesunięto z puli pieniędzy na 500+. Jak będzie w tym roku, nie wiadomo. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Ta ustawa ma dać rodzicom pewność, że co roku – wraz z końcem sezonu letniego – do rąk rodziców trafi 300 złotych na wyprawkę szkolną, tzw. 300+. Cóż, ledwie kilka dni po zawieszeniu strajku nauczycieli, politycy uznali, że to zapewne idealny moment, by przypomnieć wyborcom o trosce o uczniów.


Ogłaszając z pompą w ubiegłym roku program 300+, rząd oparł się na rozporządzeniu Rady Ministrów. A to relatywnie ulotna forma decyzji, wystarczy po prostu w kolejnym roku nie wydać takiego rozporządzenia. PiS zatem postanowił pokazać, że 300+ zostaje z nami na dobre.

Pewność ciągłości
O tym, że sprawa zostanie uregulowana specjalną ustawą, pierwszy napisał "Super Express". – Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia „Dobry start” jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej – cytuje Polska Agencja Prasowa minister rodziny, Elżbietę Rafalską. – Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania – podkreśliła szefowa resortu.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, w ubiegłym roku oszacowano koszt programu na ok. 1,5 mld złotych. Co ciekawe, wówczas środki na sfinansowanie wyprawek miały zostać przesunięte z puli przewidzianej na 500+. Jak będzie w tym roku – w tej chwili dokładnie nie wiadomo. 300+ mają otrzymać wszyscy uczący się, do 20. roku życia, a w przypadku niepełnosprawnych – do 24. roku życia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.