IKEA bawi się w "zero-waste". Zachęca klientów do grzebania w szafach i organizuje "wymiankę"

IKEA Kraków w ramach Forum Wydarzeń stworzyła „Przestrzeń Pełną Dobra”.
IKEA Kraków w ramach Forum Wydarzeń stworzyła „Przestrzeń Pełną Dobra”. 123rf.com
Nieużywane buty zalegające na strychu, dawno zapomniane biurko w piwnicy czy wełniany koc po babci - te i inne przedmioty, które ich właściciele uważają za niepotrzebne, mogą stać się prawdziwymi skarbami dla innych. Do takiego wniosku doszedł krakowski oddział IKEA, który zachęca klientów do remanentu we własnych szafach i podzielenia się znaleziskami z innymi.


Wymiana w IKEA
„Przestrzeń Pełna Dobra” to projekt IKEA w ramach Forum Wydarzeń. „Przestrzeń” została stworzona z używanych mebli z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu IKEA, a w dniach od 16 do 19 maja klienci będą mogli przynosić do niej przedmioty, które w ich domach już tylko zalegają. Zaś ci, którzy uznają je za potrzebne, będą mogli zabrać przedmioty ze sobą.

– Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety – tłumaczą pracownicy IKEA Kraków, cytowani przez portal dlahandlu.pl.

Dla każdego coś dobrego
Rzeczami, które można przynieść do „przestrzeni” mogą być elementy dekoracyjne i dodatki do domu, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania.

– Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni” – mówi portalowi Sabina Patryas, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju z IKEA.

Co więcej, nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Aby wziąć przedmiot, który nam się spodoba, nie trzeba będzie przynosić nic w zamian. – Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje – tłumaczy Patryas.

Pracownicy IKEA Kraków na rozruszanie akcji przyniosą kilkadziesiąt własnych przedmiotów, z których zainteresowani mieszkańcy Krakowa będą mogli wziąć, co im się spodoba.

Ekologiczna IKEA

To niepierwszy ekologiczny projekt w wykonaniu IKEA Polska. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl z okazji Black Friday firma wypuściła specjalną, wirtualną kolekcję o nazwie „Przyda się”, której produkty klienci mogli znaleźć we własnych domach. Jeszcze wcześniej zapowiedziała tworzenie mebli ze śmieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.