IKEA bawi się w "zero-waste". Zachęca klientów do grzebania w szafach i organizuje "wymiankę"

IKEA Kraków w ramach Forum Wydarzeń stworzyła „Przestrzeń Pełną Dobra”.
IKEA Kraków w ramach Forum Wydarzeń stworzyła „Przestrzeń Pełną Dobra”. 123rf.com
Nieużywane buty zalegające na strychu, dawno zapomniane biurko w piwnicy czy wełniany koc po babci - te i inne przedmioty, które ich właściciele uważają za niepotrzebne, mogą stać się prawdziwymi skarbami dla innych. Do takiego wniosku doszedł krakowski oddział IKEA, który zachęca klientów do remanentu we własnych szafach i podzielenia się znaleziskami z innymi.


Wymiana w IKEA
„Przestrzeń Pełna Dobra” to projekt IKEA w ramach Forum Wydarzeń. „Przestrzeń” została stworzona z używanych mebli z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu IKEA, a w dniach od 16 do 19 maja klienci będą mogli przynosić do niej przedmioty, które w ich domach już tylko zalegają. Zaś ci, którzy uznają je za potrzebne, będą mogli zabrać przedmioty ze sobą.

– Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety – tłumaczą pracownicy IKEA Kraków, cytowani przez portal dlahandlu.pl.

Dla każdego coś dobrego
Rzeczami, które można przynieść do „przestrzeni” mogą być elementy dekoracyjne i dodatki do domu, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania.

– Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni” – mówi portalowi Sabina Patryas, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju z IKEA.

Co więcej, nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Aby wziąć przedmiot, który nam się spodoba, nie trzeba będzie przynosić nic w zamian. – Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje – tłumaczy Patryas.

Pracownicy IKEA Kraków na rozruszanie akcji przyniosą kilkadziesiąt własnych przedmiotów, z których zainteresowani mieszkańcy Krakowa będą mogli wziąć, co im się spodoba.

Ekologiczna IKEA

To niepierwszy ekologiczny projekt w wykonaniu IKEA Polska. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl z okazji Black Friday firma wypuściła specjalną, wirtualną kolekcję o nazwie „Przyda się”, której produkty klienci mogli znaleźć we własnych domach. Jeszcze wcześniej zapowiedziała tworzenie mebli ze śmieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.