Metro na Targówek jest już gotowe. Pracownicy zdradzają, kiedy mają ruszyć pierwsze pociągi

Metro na Targówek jest już gotowe. Pociągi wyruszą po wakacjach.
Metro na Targówek jest już gotowe. Pociągi wyruszą po wakacjach. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Nowy odcinek metra mogli zobaczyć wszyscy chętni podczas dnia otwartego w niedzielę. Wprawdzie jest ono już gotowe do użytku, jednak zanim w trasę wyruszy pierwszy pociąg, najpierw musi się odbyć oficjalny odbiór.


Szczęśliwy finał budowy metra
Prace nad odcinkiem metra z Pragi na Targówek, prowadzone przez firmę Astaldi zostały zakończone w ustalonym terminie – podaje Wyborcza.pl. Natomiast to, kiedy mieszkańcy Targówka wsiądą do pierwszego pociągu, zależy od służb wojewody. Niestety odbiorami zajmują się tylko pojedynczy inspektorzy.

Dokładna data startu nie jest znana
Jak twierdzą cytowani przez Wyborczą pracownicy, najprawdopodobniej stacja ruszy dopiero po wakacjach. Wcześniej zapewniano, że nie będzie celowego przedłużania odbiorów.

– Urzędnikom zależy na jak najszybszym puszczeniu ruchu do stacji Trocka – mówił Wyborczej wiceprezes Metra Warszawskiego Dariusz Kostaniak. Już teraz ponoszone są wszystkie koszty utrzymania.

Dwa z siedmiu wniosków o pozwolenie na użytkowanie trafiły już do urzędu wojewódzkiego. Kolejny dotyczący stacji Trocka może wpłynąć już we wtorek. Stacja przeszła pomyślnie próby przeciwpożarowe.

Firma odpowiedzialna za budowę mogła zbankrutować
Ukończenie budowy stacji, to dobra informacja, ponieważ jeszcze rok temu stało ono pod znakiem zapytania.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, włoska firma Astaldi stała na skraju bankructwa. Przedsiębiorstwo zerwało wtedy dwa duże kontrakty w kraju i zaległo z płatnościami dla blisko 150 podwykonawców.

Metro nie tylko w Warszawie
Nad powstaniem drugiego po Warszawie metra w Polsce, myślą krakowianie. W tamtym roku informowaliśmy o przetargu na studium wykonalności, do którego zgłosiło się 10 firm. Dokument miał rozstrzygnąć kwestię, czy budowa metra ma swoje ekonomiczne uzasadnienie.

Alternatywą miałaby być rozbudowa sieci szybkich tramwajów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.