Metro na Targówek jest już gotowe. Pracownicy zdradzają, kiedy mają ruszyć pierwsze pociągi

Metro na Targówek jest już gotowe. Pociągi wyruszą po wakacjach.
Metro na Targówek jest już gotowe. Pociągi wyruszą po wakacjach. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Nowy odcinek metra mogli zobaczyć wszyscy chętni podczas dnia otwartego w niedzielę. Wprawdzie jest ono już gotowe do użytku, jednak zanim w trasę wyruszy pierwszy pociąg, najpierw musi się odbyć oficjalny odbiór.


Szczęśliwy finał budowy metra
Prace nad odcinkiem metra z Pragi na Targówek, prowadzone przez firmę Astaldi zostały zakończone w ustalonym terminie – podaje Wyborcza.pl. Natomiast to, kiedy mieszkańcy Targówka wsiądą do pierwszego pociągu, zależy od służb wojewody. Niestety odbiorami zajmują się tylko pojedynczy inspektorzy.

Dokładna data startu nie jest znana
Jak twierdzą cytowani przez Wyborczą pracownicy, najprawdopodobniej stacja ruszy dopiero po wakacjach. Wcześniej zapewniano, że nie będzie celowego przedłużania odbiorów.

– Urzędnikom zależy na jak najszybszym puszczeniu ruchu do stacji Trocka – mówił Wyborczej wiceprezes Metra Warszawskiego Dariusz Kostaniak. Już teraz ponoszone są wszystkie koszty utrzymania.

Dwa z siedmiu wniosków o pozwolenie na użytkowanie trafiły już do urzędu wojewódzkiego. Kolejny dotyczący stacji Trocka może wpłynąć już we wtorek. Stacja przeszła pomyślnie próby przeciwpożarowe.

Firma odpowiedzialna za budowę mogła zbankrutować
Ukończenie budowy stacji, to dobra informacja, ponieważ jeszcze rok temu stało ono pod znakiem zapytania.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, włoska firma Astaldi stała na skraju bankructwa. Przedsiębiorstwo zerwało wtedy dwa duże kontrakty w kraju i zaległo z płatnościami dla blisko 150 podwykonawców.

Metro nie tylko w Warszawie
Nad powstaniem drugiego po Warszawie metra w Polsce, myślą krakowianie. W tamtym roku informowaliśmy o przetargu na studium wykonalności, do którego zgłosiło się 10 firm. Dokument miał rozstrzygnąć kwestię, czy budowa metra ma swoje ekonomiczne uzasadnienie.

Alternatywą miałaby być rozbudowa sieci szybkich tramwajów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.