Spektakularny upadek kulinarmego imperium Jamiego Olivera. To smutny dzień dla słynnego kucharza

Restauracje Jamiego Olivera - kucharza celebryty - dostały się pod zarząd sądowy
Restauracje Jamiego Olivera - kucharza celebryty - dostały się pod zarząd sądowy flickr.com / really short / CC BY 2.0
Imperium restauracyjne kucharza celebryty Jamiego Olivera spektakularnie upada. Kilkadziesiąt prowadzonych przez Olivera knajp dostało się pod zarząd sądowy. Zagrożonych jest ponad 1 tys. miejsc pracy. Wyznaczonym przez sąd zarządcą przymusowym została firma KPMG.


Koniec kulinarnego imperium
Pod zarządem sądowym znalazło się 23 lokale Jamie’s Italian oraz restauracje Fifteen i Barbecoa. Decyzja o rozpoczęciu zarządu nastąpiła, gdy w zeszłym roku łączna sprzedaż w lokalach spadła o 11 proc. powodując stratę ok. 20 mln funtów, zamknięcie 12 restauracji i zwolnienie ok. 600 pracowników.

– Jestem głęboko zasmucony tym, co zaszło i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom oraz dostawcom, którzy przez dekadę wkładali w ten biznes dusze i serca – powiedział kucharz w rozmowie z portalem theguardian.com.

Problemy nie pojawiły się wczoraj
Kłopoty kucharza zaczęły się w 2015 r., kiedy stracił 40 proc. wszystkich swoich przedsięwzięć. Z kolei w 2017 r. musiał zamknąć kolejne 6 z 42 posiadanych restauracji. Jak tłumaczył wtedy menedżer sieci restauracji, Simon Bladgen, zamknięcie niektórych lokali było spowodowane brexitowym wzrostem cen.

Oliver w zeszłym roku uratował swoją restaurację Jamie’s Italian od bankructwa. Wydał na to 12,7 mln funtów z własnej kieszeni. Tłumaczył, że była to cenna biznesowa lekcja. Jak się okazuje dziś, nie do końca udana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.