Prada robi ukłon w stronę zwierząt. Słynny dom mody rezygnuje z naturalnych futer

Dom mody Prada zdecydował się zrezygnować z produkcji ubrań z naturalnym futrem.
Dom mody Prada zdecydował się zrezygnować z produkcji ubrań z naturalnym futrem. 123rf.com
Prada rezygnuje ze stosowania naturalnych futer zwierzęcych w produkcji swoich ubrań. To nie pierwszy słynny dom mody, który decyduje się na odcięcie od przemysłu futrzarskiego w obronie zwierząt.


Polityka fur-free
Decyzja słynnego włoskiego domu mody jest efektem współpracy z koalicją Fur Free Alliance, w Polsce reprezentowaną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. W programie wzięli udział już m.in. Chanel, Gucci, Versace czy Armani. Prada jest kolejną marką, która przestaje produkować ubrania z prawdziwym futrem, o czym donosi BBC.

– Dom mody Prada Group staje po stronie innowacji i odpowiedzialności społecznej, a przyjęta właśnie polityka fur-free jest potwierdzeniem tego zaangażowania. Skupienie na nowatorskich materiałach pozwoli firmie przekraczać nowe granice kreatywnej mody, łącząc to z oczekiwaniami klientów co do etycznych produktów – komentuje Miuccia Prada, włoska projektantka.

Od przyszłego roku koniec futer
Firma zapowiada, że od sezonu wiosna-lato 2020 r. nie będzie stosować w swoich produktach naturalnych futer. Wyprodukowane do tej pory futrzana odzież i dodatki Prady będą wyprzedawane do momentu wyczerpania zapasów.

Świadomość ekologiczna i odpowiedzialna produkcja w branży odzieżowej jest coraz wyraźniejsza wśród znanych modowych marek. Ostatnio głośno było o Burberry, który co roku spalał swoje niesprzedane ubrania. Przedstawiciele marki tłumaczyli, że sklep jest zbyt ekskluzywny, by sprzedawać swoje kolekcje w outletach lub zrobić wyprzedaż.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.