Prada robi ukłon w stronę zwierząt. Słynny dom mody rezygnuje z naturalnych futer

Dom mody Prada zdecydował się zrezygnować z produkcji ubrań z naturalnym futrem.
Dom mody Prada zdecydował się zrezygnować z produkcji ubrań z naturalnym futrem. 123rf.com
Prada rezygnuje ze stosowania naturalnych futer zwierzęcych w produkcji swoich ubrań. To nie pierwszy słynny dom mody, który decyduje się na odcięcie od przemysłu futrzarskiego w obronie zwierząt.


Polityka fur-free
Decyzja słynnego włoskiego domu mody jest efektem współpracy z koalicją Fur Free Alliance, w Polsce reprezentowaną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. W programie wzięli udział już m.in. Chanel, Gucci, Versace czy Armani. Prada jest kolejną marką, która przestaje produkować ubrania z prawdziwym futrem, o czym donosi BBC.

– Dom mody Prada Group staje po stronie innowacji i odpowiedzialności społecznej, a przyjęta właśnie polityka fur-free jest potwierdzeniem tego zaangażowania. Skupienie na nowatorskich materiałach pozwoli firmie przekraczać nowe granice kreatywnej mody, łącząc to z oczekiwaniami klientów co do etycznych produktów – komentuje Miuccia Prada, włoska projektantka.

Od przyszłego roku koniec futer
Firma zapowiada, że od sezonu wiosna-lato 2020 r. nie będzie stosować w swoich produktach naturalnych futer. Wyprodukowane do tej pory futrzana odzież i dodatki Prady będą wyprzedawane do momentu wyczerpania zapasów.

Świadomość ekologiczna i odpowiedzialna produkcja w branży odzieżowej jest coraz wyraźniejsza wśród znanych modowych marek. Ostatnio głośno było o Burberry, który co roku spalał swoje niesprzedane ubrania. Przedstawiciele marki tłumaczyli, że sklep jest zbyt ekskluzywny, by sprzedawać swoje kolekcje w outletach lub zrobić wyprzedaż.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"