Zawiadomienie do prokuratury na Czerwińską i Morawieckiego. Chodzi o ponad 100 mln zł

Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez m.in. Teresę Czerwińską i Mateusza Morawieckiego.
Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez m.in. Teresę Czerwińską i Mateusza Morawieckiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministrów finansów PiS zostanie zgłoszone przez posłów opozycji z sejmowej komisji śledczej ds. podatku VAT. Twierdzą oni, że nie wdrożono rozwiązania, które może ograniczyć lukę VAT nawet o 108 mln zł.


Centralny Rejestr Faktur
Członkowie PO, Nowoczesnej i PSL łączą siły przeciw ministrom finansów rządu PiS, którzy ich zdaniem nie dopełnili swoich obowiązków wdrożenia Centralnego Rejestru Faktur. – To rozwiązanie na potencjał na ograniczenie luki VAT od 12 do 36 mln złotych rocznie – mówi członek komisji i poseł PO Zbigniew Konwiński.

On oraz Mirosław Pampuch z Nowoczesnej i Genowefa Tokarska z PSL złożą wspólny wniosek do Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia – podaje PAP.

Zawiadomienie ma dotyczyć trójki ministrów finansów. Obecnej Teresy Czerwińskiej oraz jej poprzedników Mateusza Morawieckiego i Pawła Szałamachy. Kowiński uważa, że gdyby system został wprowadzony w 2016 roku, to państwo mogłoby zaoszczędzić nawet 108 mln złotych.

Opozycja chce zlikwidować TVP
Wspólne zawiadomienie to tylko jedno z działań wymierzonych w PiS. INNPoland.pl pisało w kwietniu, że choć opozycja jeszcze nie wygrała wyborów, to już zastanawia się, co zrobić z publicznymi mediami.

Według nieoficjalnych informacji, część planów opozycji zakłada likwidację publicznego radia i telewizji. W tym również ośrodków regionalnych.

Jarosław Kaczyński o opozycji
Tymczasem przed wyborami Jarosław Kaczyński straszy tym, co się staniej jeśli opozycja wygra. Prezes jest przekonany, że obecny rząd umie prowadzić politykę gospodarczą. Świadczy o tym bardzo szybki, według światowych trendów, rozwój gospodarczy Polski. Jak zaznaczył szef PiS, opozycja takich umiejętności nie posiadła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.