Zawiadomienie do prokuratury na Czerwińską i Morawieckiego. Chodzi o ponad 100 mln zł

Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez m.in. Teresę Czerwińską i Mateusza Morawieckiego.
Zbigniew Konwiński złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez m.in. Teresę Czerwińską i Mateusza Morawieckiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministrów finansów PiS zostanie zgłoszone przez posłów opozycji z sejmowej komisji śledczej ds. podatku VAT. Twierdzą oni, że nie wdrożono rozwiązania, które może ograniczyć lukę VAT nawet o 108 mln zł.


Centralny Rejestr Faktur
Członkowie PO, Nowoczesnej i PSL łączą siły przeciw ministrom finansów rządu PiS, którzy ich zdaniem nie dopełnili swoich obowiązków wdrożenia Centralnego Rejestru Faktur. – To rozwiązanie na potencjał na ograniczenie luki VAT od 12 do 36 mln złotych rocznie – mówi członek komisji i poseł PO Zbigniew Konwiński.

On oraz Mirosław Pampuch z Nowoczesnej i Genowefa Tokarska z PSL złożą wspólny wniosek do Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia – podaje PAP.

Zawiadomienie ma dotyczyć trójki ministrów finansów. Obecnej Teresy Czerwińskiej oraz jej poprzedników Mateusza Morawieckiego i Pawła Szałamachy. Kowiński uważa, że gdyby system został wprowadzony w 2016 roku, to państwo mogłoby zaoszczędzić nawet 108 mln złotych.

Opozycja chce zlikwidować TVP
Wspólne zawiadomienie to tylko jedno z działań wymierzonych w PiS. INNPoland.pl pisało w kwietniu, że choć opozycja jeszcze nie wygrała wyborów, to już zastanawia się, co zrobić z publicznymi mediami.

Według nieoficjalnych informacji, część planów opozycji zakłada likwidację publicznego radia i telewizji. W tym również ośrodków regionalnych.

Jarosław Kaczyński o opozycji
Tymczasem przed wyborami Jarosław Kaczyński straszy tym, co się staniej jeśli opozycja wygra. Prezes jest przekonany, że obecny rząd umie prowadzić politykę gospodarczą. Świadczy o tym bardzo szybki, według światowych trendów, rozwój gospodarczy Polski. Jak zaznaczył szef PiS, opozycja takich umiejętności nie posiadła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby