Ojciec Rydzyk ma powody do zmartwień. Ujawniono najnowsze wyniki oglądalności TV Trwam

Telewizja Trwam o. Rydzyka zanotowała w zeszłym roku zauważalny spadek oglądalności. Spadła w rankingu z 30. miejsca na 45.
Telewizja Trwam o. Rydzyka zanotowała w zeszłym roku zauważalny spadek oglądalności. Spadła w rankingu z 30. miejsca na 45. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Telewizja Trwam o. Rydzyka zanotowała duży spadek w rankingu oglądalności. Polacy coraz częściej wybierają inne kanały. Wprawdzie rząd zapewnił redemptoryście w ostatnich latach solidną linię finansowania, ale jego telewizję już mało kto włącza.


Oglądalność TV Trwam
O sytuacji pisze Press, powołując się na opracowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ta, posiłkując się danymi Nielsena, poinformowała, że w 2018 r. Telewizja Trwam zajęła dopiero 45. miejsce w zestawieniu najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych. W 2017 r. zajmowała 30. pozycję.

To oznacza, że w ujęciu rok do roku, udział TV Trwam spadł z 0,52 proc. do 0,36 proc. Średnia dobowa widownia kanału to 23 tys. widzów, o ponad 10 tys. mniej niż rok wcześniej.

Jak zarabia TV Trwam?
Niewykluczone, że sama zainteresowana - TV Trwam, wzorem wcześniej TVP uzna wyniki Nielsena za nic nie warte i pokaże swoje. Tak stało się ostatnio, gdy w wywiadzie dla "Do Rzeczy", Lidii Kochanowicz, szefowej finansów fundacji Lux Veritas, wyszło, że miesięcznie TV Trwam ogląda nawet 10 mln osób, a dziennie - 3,4 mln widzów. Wobec - przypomnijmy, 23 tys. wg Nielsena.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, niższa oglądalność to mniejsze wpływy reklamowe. Choć tym TV Trwam przejmuje się w mniejszym stopniu, bo obok wpływów reklamowych, telewizja finansowana jest z niemałych datków widzów w wysokości 29 mln zł, o czym szerzej pisaliśmy w INNPoland.pl. Zostaje dość, by wypłacić niemałe pensje pracownikom.


Poza tym rząd odkręcił finansowy kurek do Torunia. Przypomnijmy, od początku obecnej kadencji do podmiotów powiązanych z o. Rydzykiem, trafiło ponad 80 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.