Koniec mytaxi, teraz to Free Now. Konkurent Ubera zmienia się nie do poznania

Aplikacja do zamawiania taksówek mytaxi wzbogaci się w nowe funkcjonalności jak np. wynajem hulajnóg. Zmieni też nazwę na Free Now.
Aplikacja do zamawiania taksówek mytaxi wzbogaci się w nowe funkcjonalności jak np. wynajem hulajnóg. Zmieni też nazwę na Free Now. Fot. materiały prasowe mytaxi
Popularną w Polsce, a łącznie obecną w dziewięciu krajach na świecie, aplikację mytaxi czekają duże zmiany. Poza nową nazwą - Free Now - dostanie też dodatkowe funkcje. Stopniowo przeobrazi się w multiplatformę, która oferuje w jednej aplikacji różne opcje transportu w mieście.


Czym jest mytaxi?
To usługa, która pozwala zamówić przejazd z poziomu aplikacji na smartfona. Od popularnego Ubera różni się jednak tym, że kierowcami zawsze są licencjonowani taksówkarze. Za kurs płacimy z poziomu aplikacji, nie trzeba znać numerów telefonów do sieci taksówek.

Aplikacja mytaxi powstała w 2009 roku w Hamburgu, a od 2012 działa także w Polsce. W tym samym roku wprowadziło płatności mobilne (jako pierwsza na świecie aplikacja przewozowa).Jak tłumaczą przedstawiciele mytaxi, nowa marka to wynik połączenia dwóch inwestorów (Daimera i BMW), którzy w ramach usług mobilnych działają teraz w grupie Now. MyTaxi będzie pierwszą marką z ich portfolio, która przejdzie całkowity rebranding.

Aplikacja Free Now
Dotychczasowi użytkownicy mytaxi nie muszą instalować nowej aplikacji - poinformowała firma. Po prostu w kolejnych aktualizacjach wprowadzane będą zmiany wizualne. Zakończenie rebrandingu ma nastąpić na początku lipca 2019 r.

W nowej wersji aplikacji pojawi się m.in. opcja wynajmu hulajnóg Hive. Zapowiedziano też rozwój znanych już usług, np. mytaxi Match (dzielenie się jedną taksówką z innym pasażerem).

Taxify zmieniło nazwę na Bolt
Niedawno nazwę zmieniła inna popularna aplikacja umożliwiająca transport w mieście. Chodzi o Taxify, czyli obecnie Bolt.

– Bolt oznacza w języku angielskim piorun, co podkreśla również nasze przekonanie o tym, że przyszłość transportu będzie elektryczna – tłumaczył wtedy Markus Villig, założyciel i CEO Bolt.

Vooom - integracja usług transportowych
Podobnie do nowej, multiplatformowej wersji mytaxi, działa Vooom, nowa aplikacja, w którą zainwestował Michał Kiciński, jest z autorów sukcesu gier z serii Wiedźmin.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, Vooom zintegrował już kilka warszawskich systemów transportu, obejmujących samochody, skutery i komunikację miejską. Za pośrednictwem aplikacji można wynajmować pojazdy EcoShare, Innogy, Panek, Vozilla, EasyShare, Click2Go, Tauron, Jeden Ślad, Blinkee oraz Hive, a także planować podróż publiczną komunikacją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.