Koniec mytaxi, teraz to Free Now. Konkurent Ubera zmienia się nie do poznania

Aplikacja do zamawiania taksówek mytaxi wzbogaci się w nowe funkcjonalności jak np. wynajem hulajnóg. Zmieni też nazwę na Free Now.
Aplikacja do zamawiania taksówek mytaxi wzbogaci się w nowe funkcjonalności jak np. wynajem hulajnóg. Zmieni też nazwę na Free Now. Fot. materiały prasowe mytaxi
Popularną w Polsce, a łącznie obecną w dziewięciu krajach na świecie, aplikację mytaxi czekają duże zmiany. Poza nową nazwą - Free Now - dostanie też dodatkowe funkcje. Stopniowo przeobrazi się w multiplatformę, która oferuje w jednej aplikacji różne opcje transportu w mieście.


Czym jest mytaxi?
To usługa, która pozwala zamówić przejazd z poziomu aplikacji na smartfona. Od popularnego Ubera różni się jednak tym, że kierowcami zawsze są licencjonowani taksówkarze. Za kurs płacimy z poziomu aplikacji, nie trzeba znać numerów telefonów do sieci taksówek.


Aplikacja mytaxi powstała w 2009 roku w Hamburgu, a od 2012 działa także w Polsce. W tym samym roku wprowadziło płatności mobilne (jako pierwsza na świecie aplikacja przewozowa).Jak tłumaczą przedstawiciele mytaxi, nowa marka to wynik połączenia dwóch inwestorów (Daimera i BMW), którzy w ramach usług mobilnych działają teraz w grupie Now. MyTaxi będzie pierwszą marką z ich portfolio, która przejdzie całkowity rebranding.

Aplikacja Free Now
Dotychczasowi użytkownicy mytaxi nie muszą instalować nowej aplikacji - poinformowała firma. Po prostu w kolejnych aktualizacjach wprowadzane będą zmiany wizualne. Zakończenie rebrandingu ma nastąpić na początku lipca 2019 r.

W nowej wersji aplikacji pojawi się m.in. opcja wynajmu hulajnóg Hive. Zapowiedziano też rozwój znanych już usług, np. mytaxi Match (dzielenie się jedną taksówką z innym pasażerem).

Taxify zmieniło nazwę na Bolt
Niedawno nazwę zmieniła inna popularna aplikacja umożliwiająca transport w mieście. Chodzi o Taxify, czyli obecnie Bolt.

– Bolt oznacza w języku angielskim piorun, co podkreśla również nasze przekonanie o tym, że przyszłość transportu będzie elektryczna – tłumaczył wtedy Markus Villig, założyciel i CEO Bolt.

Vooom - integracja usług transportowych
Podobnie do nowej, multiplatformowej wersji mytaxi, działa Vooom, nowa aplikacja, w którą zainwestował Michał Kiciński, jest z autorów sukcesu gier z serii Wiedźmin.

Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, Vooom zintegrował już kilka warszawskich systemów transportu, obejmujących samochody, skutery i komunikację miejską. Za pośrednictwem aplikacji można wynajmować pojazdy EcoShare, Innogy, Panek, Vozilla, EasyShare, Click2Go, Tauron, Jeden Ślad, Blinkee oraz Hive, a także planować podróż publiczną komunikacją.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła