Sharing economy dla rolników. Dzięki temu portalowi możesz pozbierać dla siebie warzywa

Każdy bez wyjątku może teraz umówić się na zbieranie warzyw i owoców dla siebie. Wystarczy, że skorzysta z nowo powstałego portalu.
Każdy bez wyjątku może teraz umówić się na zbieranie warzyw i owoców dla siebie. Wystarczy, że skorzysta z nowo powstałego portalu. Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta
Ceny warzyw i owoców nie zachęcają do kupowania ich w sklepach. Dzięki nowo powstałemu portalowi każdy może umówić się z rolnikiem lub sadownikiem i samodzielnie zebrać dla siebie jego plony. Dzięki temu on zarobi więcej, a my zapłacimy mniej za świeże owoce i warzywa.


Rolnicy, sadownicy i internauci w jednym miejscu
Portal myzbieramy.pl łączy społeczność internautów z rolnikami i sadownikami – podaje PAP. Osoby, które chcą pozbierać wyhodowane przez nich owoce i warzywa mogą to zrobić za określoną w ogłoszeniu cenę.

Po umówieniu wizyty wystarczy dostać się pod wskazany adres. Oczywiście na portalu można wybrać jakie okolice najbardziej nam odpowiadają.

Przyjmowanie ogłoszeń już ruszyło
Pomysłodawca portalu Mirosław Biedroń z Tarnowa rozpoczął właśnie przyjmowanie ogłoszeń na sezon 2019. Dodatkowo na portalu można bezpośrednio zakupić płody rolne oraz przetwory. Chętni mogą zaciągnąć się do sezonowej pracy przy zbiorach.

Ogródki do wynajęcia
O podobnym pomyśle pisaliśmy już w INNPoland. Usługa, którą udostępnili Sławek Szymaszek i Szymon Kowalke pozwala zapracowanym mieszkańcom miasta, którzy nie mają ani działki, ani wiedzy o uprawianiu warzyw, ani przede wszystkim czasu na opiekę nad nimi, na produkcję swojej własnej, wiejskiej żywności. Ogródek jest zlokalizowany na wsi, a wszystko odbywa się przez internet.


Ceny produktów idą w górę
Nie ma co się dziwić, że ludzie wpadają na takie pomysły. Ceny warzyw i owoców w ostatnim czasie osiągają absurdalną wysokość. Jak się okazuje, nie tylko one drożeją. Także ceny mięsa oraz środków czystości pną się w górę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.