Sharing economy dla rolników. Dzięki temu portalowi możesz pozbierać dla siebie warzywa

Każdy bez wyjątku może teraz umówić się na zbieranie warzyw i owoców dla siebie. Wystarczy, że skorzysta z nowo powstałego portalu.
Każdy bez wyjątku może teraz umówić się na zbieranie warzyw i owoców dla siebie. Wystarczy, że skorzysta z nowo powstałego portalu. Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta
Ceny warzyw i owoców nie zachęcają do kupowania ich w sklepach. Dzięki nowo powstałemu portalowi każdy może umówić się z rolnikiem lub sadownikiem i samodzielnie zebrać dla siebie jego plony. Dzięki temu on zarobi więcej, a my zapłacimy mniej za świeże owoce i warzywa.


Rolnicy, sadownicy i internauci w jednym miejscu
Portal myzbieramy.pl łączy społeczność internautów z rolnikami i sadownikami – podaje PAP. Osoby, które chcą pozbierać wyhodowane przez nich owoce i warzywa mogą to zrobić za określoną w ogłoszeniu cenę.

Po umówieniu wizyty wystarczy dostać się pod wskazany adres. Oczywiście na portalu można wybrać jakie okolice najbardziej nam odpowiadają.

Przyjmowanie ogłoszeń już ruszyło
Pomysłodawca portalu Mirosław Biedroń z Tarnowa rozpoczął właśnie przyjmowanie ogłoszeń na sezon 2019. Dodatkowo na portalu można bezpośrednio zakupić płody rolne oraz przetwory. Chętni mogą zaciągnąć się do sezonowej pracy przy zbiorach.

Ogródki do wynajęcia
O podobnym pomyśle pisaliśmy już w INNPoland. Usługa, którą udostępnili Sławek Szymaszek i Szymon Kowalke pozwala zapracowanym mieszkańcom miasta, którzy nie mają ani działki, ani wiedzy o uprawianiu warzyw, ani przede wszystkim czasu na opiekę nad nimi, na produkcję swojej własnej, wiejskiej żywności. Ogródek jest zlokalizowany na wsi, a wszystko odbywa się przez internet.


Ceny produktów idą w górę
Nie ma co się dziwić, że ludzie wpadają na takie pomysły. Ceny warzyw i owoców w ostatnim czasie osiągają absurdalną wysokość. Jak się okazuje, nie tylko one drożeją. Także ceny mięsa oraz środków czystości pną się w górę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła