Lubisz zbierać muszelki na plaży? Na tych plażach tego nie rób – to przestępstwo

Turyści wywożą z plaż na Sardynii piasek, kamienie i muszelki. Takie zbieranie pamiątek w tamtych rejonach to kradzież.
Turyści wywożą z plaż na Sardynii piasek, kamienie i muszelki. Takie zbieranie pamiątek w tamtych rejonach to kradzież. Ft. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Pamiątki z wakacji, to nieodłączny element cudownych wspomnień. Gdy bierzemy je do rąk, przypominają nam się wakacyjne wyjazdy. Jeśli wolicie sami znajdować pamiątki, zamiast je kupować, to lepiej nie wybierać się na plaże na Sardynii.


Turyści kradną piasek, kamienie i muszelki
Tamtejsze służby mają problem z turystami, którzy wywożą z plaży piasek, kamienie i muszelki – podaje RMF24. W tych rejonach uważa się to za kradzież. Z tego względu ogłoszono alert w związku z masowymi „kradzieżami”.

Funkcjonariusze tylko w ostatnich tygodniach znaleźli u turystów 280 kg skarbów natury. Działająca tam staż ochrony środowiska we współpracy ze służbami lotniskowymi odtransportowała na plaże siedem skrzyń z pamiątkami.

Polskie plaże czeka refulacja
Pomorskie plaże mają zyskać dodatkowe metry dzięki procesowi, znanemu jako refulacja. We Władysławowie czekają na jego rozpoczęcie z otwartymi rękami, gdańscy przedsiębiorcy obawiają się, że odstraszy to turystów.

Turyści przynoszą straty także hotelom
Po majówce pisaliśmy w INNPoland o niesfornych turystach. Okazuje się, że zła pogoda w majówkę zachęcała wczasowiczów do wandalizmu. Jeden z właścicieli po wyjeździe turystów nie rozpoznał zdemolowanego pokoju.

Ubezpieczenie przed wakacjami
Aż 34 proc. Polaków przebywających na zagranicznych wakacjach, nie ma wykupionego ubezpieczenia turystycznego – wynika z badania Nationale-Nederlanden. Tymczasem nieplanowana wizyta u lekarza lub awaria samochodu może zwiększyć cenę wyjazdu nawet kilkukrotnie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.