To już koniec Piotra i Pawła. Wiemy, jakie sklepy pojawią się na ich miejsce

Poznańska marka Piotr i Paweł znika z Polski.
Poznańska marka Piotr i Paweł znika z Polski. fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
To już definitywny koniec marki Piotr i Paweł. Znana sieć delikatesów znika z Polski. Decyzję podjął nowy właściciel, który w miejsce sklepów zamierza ulokować nową, jeszcze nieobecną w naszym kraju markę.


Koniec Piotra i Pawła
O likwidacji marki Piotr i Paweł informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”. Jak zauważa, zniknięcie Piotra i Pawła będzie ostatecznym końcem segmentu delikatesów w Polsce. Wcześniej to samo stało się z Amlą oraz Bomi.

Na miejscu usuwanej marki mają pojawić się nowe sklepy. Ich właściciel, pochodząca z RPA spółka Spar, najprawdopodobniej przekształci wszystkie sklepy sieci w Eurospar lub Spar.

– Proces zmiany marki zajmie kilka miesięcy, a inwestycje w podniesienie jakości tych sklepów następne pięć lat – mówi "Rzeczpospolitej" Rob Philipson, odpowiedzialny za polski rynek z ramienia Spar Group Ltd.

Firma nie przewiduje dodatkowych zwolnień pracowników ani zamykania kolejnych sklepów sieci. Zamierza jednak zlikwidować sklep internetowy marki w obecnym kształcie. Będzie on nadal funkcjonować, ale pod zmienioną marką. Spółka chce działać pod marką Spar w różnych wariantach – od małego Spar Express po duży Eurospar i wielki Interspar.

Przyczyna kłopotów Piotra i Pawła
Czemu poznańska sieć Piotr i Paweł upadła? Eksperci doszukują się tu braku konsekwencji w działaniu. Z jednej strony marka reklamowała się jako luksusowa, z drugiej organizowała wyprzedaże i ogłaszała na billboardach promocje.


– Albo gramy konsekwentnie, albo stoimy w rozkroku, a tego drugiego klienci nie lubią – tłumaczył w rozmowie z INNPoland.pl Zbigniew Kmieć, ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – Piotr i Paweł stanął w rozkroku między towarami luksusowymi a supermarketem – kwitował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.