Cukrowi przestępcy, wśród nich były poseł. Na słodkich przekrętach wyłudzili miliony

Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób biorących udział w cukrowych przekrętach.
Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób biorących udział w cukrowych przekrętach. fot. CBŚP
Wyłudzenia rzędu nawet kilku milionów złotych - tyle według policjantów CBŚP udało się ugrać przestępcom na… cukrze. Oszustwa miały polegać na kupnie tańszego cukru przemysłowego i sprzedaży go w hurtowych ilościach jako spożywczego. W wyniku śledztwa zatrzymano 13 osób, w tym byłego posła z Ligi Polskich Rodzin.


Cukrowy przekręt
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało grupę przestępców, której przez kilka lat prowadziła cukrowe przekręty; Jej celem było czerpanie korzyści majątkowych na nieuczciwej sprzedaży cukru.

Według zebranych danych, członkowie grupy kupowali znacznie tańszy cukier przemysłowy, a następnie sprzedawali go w hurtowych ilościach jako cukier spożywczy. Tworzyli przy tym fikcyjną dokumentację, która miała potwierdzić przerobienie cukru na spirytus czy syrop.

Zatrzymany były poseł
Wśród 13. zatrzymanych osób trzem przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a dziewięciu prania pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności. Śledczy nie oszacowali jeszcze dokładniej skali procederu, piszą jednak o wyłudzeniu kilku milionów złotych.

Jednym z szefów cukrowej mafii był Grzegorz G., były poseł Ligi Polskich Rodzin, jak informuje TVP Info. Mężczyzna miał być poszukiwany listem gończym, wystawionym przez jeden z sądów rejonowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.