500+ dla ludzi Morawieckiego. Ujawniono zarobki i podwyżki w Kancelarii Premiera

KPRM miała rekordowy wzrost zatrudnień. Liczbę etatów zwiększono o 49, a wynagrodzenie wzrosło średnio o 574 zł.
KPRM miała rekordowy wzrost zatrudnień. Liczbę etatów zwiększono o 49, a wynagrodzenie wzrosło średnio o 574 zł. Fot. Maciek Jazwiecki / Agencja Gazeta
Najwyższa Izby Kontroli podsumowała wydatki kilku instytucji w 2018 r. w najnowszym raporcie. Okazuje się, że Kancelaria Sejmu, Senatu, Premiera i Prezydenta zatrudnia coraz więcej osób. Także ich wypłaty idą w górę.


Podwyżki w KPRM
Rekordowy wzrost zatrudnienia miał miejsce w KPRM – podaje Fakt. Tam liczba etatów wrosła o 49, a wynagrodzenie w przeliczeniu na jeden etat wzrosło o 574 zł. Tym samym statystyczny pracownik kancelarii zarabia ponad 9 tys. zł miesięcznie.

Urzędnicy w Kancelarii Sejmu mogą się pochwalić jeszcze lepszymi zarobkami. Ich średnia pensja jest o 270 zł wyższa i wynosi prawie 10 200 zł. Instytucja zatrudnia 21 nowych osób.

Kancelaria Senatu dała pracownikom podwyżkę w wysokości 442 zł, dzięki czemu teraz zarabiają średnio 9093 zł. Zatrudnionych zostało 9 dodatkowych osób.

Zatrudnienie w Kancelarii Prezydenta wzrosło o 9 osób, ale pensje spadły o niecałe 75 zł. Natomiast, zamiast podwyżek pracownicy mogą liczyć na benefity.

Prezes zarabia tyle, ile jego stu pracowników
Niedawno pisaliśmy w INNPoland, że porównując wynagrodzenia prezesów do wynagrodzeń pracowniczych można dostrzec jak ogromną przepaść znajduje się między nimi.

Szefowie zarabiają nawet sto razy więcej niż ich pracownicy. Największa różnica jest tam, gdzie właściciel pełni funkcję prezesa.

W zeszłym roku rosły zarobki pracowników fizycznych
Pracodawcy twierdzą, że w ostatnim roku podnieśli im pensje o blisko 6 proc. Ta grupa zanotowała największy wzrost wynagrodzeń spośród wszystkich grup wynagrodzeń.

Z badań wynika, że początkujący pracownik fizyczny, czyli taki, który dopiero rozpoczyna swoją pracę, otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 3,1 tys. zł. Mówimy tutaj o medianie zarobków brutto. Doświadczony pracownik może liczyć na 4,3 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.