Były rajdowy mistrz Polski miał wyłudzać podatek VAT. Zatrzymali go agenci CBA

Agenci CBA zatrzymali znanego rajdowca Filipa N. Mężczyzna miał wyłudzać podatek VAT.
Agenci CBA zatrzymali znanego rajdowca Filipa N. Mężczyzna miał wyłudzać podatek VAT. CBA
Filip N., rajdowy mistrz Polski sprzed dwóch lat, został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Śledczego Policji. Znany rajdowiec miał być członkiem grupy przestępczej, przeprowadzającej gigantyczne wyłudzenia podatku VAT, z powodu których Skarb Państwa utracił nawet 65 milionów złotych.


Raj(d) podatkowy
O zatrzymaniu Filipa N. donosi RMF24. Mężczyźnie, podejrzanemu o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, stawia się również zarzuty prania brudnych pieniędzy, wręczania łapówek funkcjonariuszowi publicznemu oraz przestępstw skarbowych. Grozi mu 15 lat więzienia.

Według prokuratury zorganizowana grupa, której członkiem był rajdowiec, działała w latach 2012-2017. W tym czasie wyłudzała podatki VAT, prowadząc działalność związaną z artykułami elektronicznymi, pojazdami mechanicznymi oraz częściami do nich, a także prawami do rozpowszechniania i kopiowania utworów słowno-muzycznych.

Obrót artykułami miał być fikcyjny, a firmy wprowadzały w błąd urzędy skarbowe, wliczając w to informacje co do zwrotu podatku VAT i wysokości należnego podatku.

Uszczelnienie luki VAT-owskiej
Rząd co rusz wymyśla nowe sposoby na uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Jednym z ostatnich pomysłów PiS było założenie bazy podatników VAT, wytykające również tych nieuczciwych. Wykaz ma być publiczny i udostępniony na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.