Główny projektant Apple odchodzi z firmy. Pracował tam niemal 30 lat

Jony Ive odchodzi z Apple po prawie 30 latach pracy.
Jony Ive odchodzi z Apple po prawie 30 latach pracy. fot. Wikimedia Commons
Jony Ive, główny projektant Apple i członek zarządu, żegna się z firmą po prawie 30 latach współpracy. Jednak nie będzie to pożegnanie definitywne – Ive zakłada nowy biznes, LoveFrom. Jego głównym klientem będzie... Apple.


Legenda Apple
– Po prawie 30 latach i niezliczonych projektach najbardziej jestem dumny z nieustannej pracy, którą wykonywaliśmy, by stworzyć zespół projektowy, proces i kulturę pracy w Apple, jakiej nie można porównać z żadną inną – mówił Ive podczas swojego pożegnania, cytowany przez portal TheVerge.com.

Ive jest autorem i współautorem wielu urządzeń Apple’a, m.in. iPhone, iMac iPod czy Apple Watch. Do firmy dołączył 1992 roku, a cztery lata później został szefem zespołu projektowego Apple. Przełomowym momentem w jego karierze było zaprojektowanie iMac’a, który wyszedł na rynek w 1998 roku.

Jony Ive w LoveFrom
Jak przekonuje mężczyzna, mimo że odchodzi z firmy, nadal będzie pełnił rolę niezależnego konsultanta i wykonywał poszczególne projekty na potrzeby Apple. Głównym klientem jego nowej firmy projektowej będzie właśnie jego były pracodawca.


– Mam niezachwianą wiarę w moich kolegów projektantów z Apple, którzy pozostali moimi bliskimi przyjaciółmi i z nie mogę doczekać się współpracy z nimi w nadchodzących latach – podsumował projektant.

Na początku roku Apple pochwalił się wynikami finansowymi za ostatni kwartał, a te - jak zwykle - okazały się kosmiczne. W segmencie iPhone'ów zanotowano jednak duży spadek. Apple wyczuł pismo nosem, zatem - by uniknąć trudnych pytań inwestorów, przestał raportować dokładną sprzedaż smartfonów, chwali się jedynie finansami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.