Główny projektant Apple odchodzi z firmy. Pracował tam niemal 30 lat

Jony Ive odchodzi z Apple po prawie 30 latach pracy.
Jony Ive odchodzi z Apple po prawie 30 latach pracy. fot. Wikimedia Commons
Jony Ive, główny projektant Apple i członek zarządu, żegna się z firmą po prawie 30 latach współpracy. Jednak nie będzie to pożegnanie definitywne – Ive zakłada nowy biznes, LoveFrom. Jego głównym klientem będzie... Apple.


Legenda Apple
– Po prawie 30 latach i niezliczonych projektach najbardziej jestem dumny z nieustannej pracy, którą wykonywaliśmy, by stworzyć zespół projektowy, proces i kulturę pracy w Apple, jakiej nie można porównać z żadną inną – mówił Ive podczas swojego pożegnania, cytowany przez portal TheVerge.com.

Ive jest autorem i współautorem wielu urządzeń Apple’a, m.in. iPhone, iMac iPod czy Apple Watch. Do firmy dołączył 1992 roku, a cztery lata później został szefem zespołu projektowego Apple. Przełomowym momentem w jego karierze było zaprojektowanie iMac’a, który wyszedł na rynek w 1998 roku.

Jony Ive w LoveFrom
Jak przekonuje mężczyzna, mimo że odchodzi z firmy, nadal będzie pełnił rolę niezależnego konsultanta i wykonywał poszczególne projekty na potrzeby Apple. Głównym klientem jego nowej firmy projektowej będzie właśnie jego były pracodawca.


– Mam niezachwianą wiarę w moich kolegów projektantów z Apple, którzy pozostali moimi bliskimi przyjaciółmi i z nie mogę doczekać się współpracy z nimi w nadchodzących latach – podsumował projektant.

Na początku roku Apple pochwalił się wynikami finansowymi za ostatni kwartał, a te - jak zwykle - okazały się kosmiczne. W segmencie iPhone'ów zanotowano jednak duży spadek. Apple wyczuł pismo nosem, zatem - by uniknąć trudnych pytań inwestorów, przestał raportować dokładną sprzedaż smartfonów, chwali się jedynie finansami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"